badanie skóry

Wygląd zewnętrzny naszej skóry uwarunkowany jest wieloma czynnikami. Dzięki ocenie skóry wykonanej przez kosmetologa można odpowiedzieć na pytanie: jaki zabieg i jakie preparaty można zastosować dla uzyskania jak najlepszych wyników w celu polepszenia swojego wyglądu. Takie postępowanie powinno poprzedzać każdą wizytę w salonie kosmetycznym, a tym bardziej w gabinetach medycyny estetycznej. Gwarantuje to profesjonalne podejście do klienta i eliminuje działania nieprzynoszące pożądanych rezultatów.

Na wygląd skóry składają się: koloryt (karnacja), grubość, rzeźba (głębokość bruzd, zmarszczek, głębokość porów), elastyczność, tkanka łączna, napięcie mięśniowe, a także jej nawilżenie i natłuszczenie warstwy rogowej. Do określenia tych wskaźników niezbędne jest zastosowanie badania palpacyjnego z zastosowaniem bezcieniowej lampy z lupą powiększającą 6,5 dioptrii. W naszym gabinecie korzystamy również z lampy Wooda ukazującej obraz skóry w odbiciu fluorescencyjnym (zależnie od stanu skóra ukazuje się w różnych kolorach). Dodatkowo badanie wspomaga diaskopia (ocena zabarwienia skóry). Warunkiem dokładnej analizy jest dobrze przygotowana skóra. Aby zbadać jej stan należy wykonać demakijaż w domu tuż przed przyjściem na badanie, ponieważ naturalne pH powraca dopiero po określonym czasie. Wyników diagnozy skóry nie można jednak traktować jako dane niezmienne, ponieważ wygląd i kondycja skóry jest silnie związana z naszym stanem psychicznym, ogólnym samopoczuciem lub dietą.

Po wykonaniu pełnej analizy skóry obejmującej również kierunkową rozmowę z klientem jesteśmy w stanie dobrać odpowiedni zabieg lub serię zabiegów (wraz z informacją o cenie) oraz pielęgnację domową. Dzięki zabiegom kosmetycznym i zabiegom medycyny estetycznej możemy wpłynąć na stan skóry, nie możemy jednak zmienić jej rodzaju (sucha, mieszana, tłusta).

BADANIE SKÓRY

1. LAMPA WOODA

2. LAMPA LUPA

3. PALPACYJNIE

4. WYWIAD Z KLIENTEM

5. DOBÓR KOSMETYKÓW

6. INDYWIDUALNY DOBÓR ZABIEGÓW

KONSULTACJA – Badanie skóry
OCENA STANU SKÓRY + PORADY KOSMETOLOGICZNE

DOBÓR ZABIEGÓW ORAZ KOSMETYKÓW ODPOWIEDNICH DO TYPU SKÓRY – 50 zł

Wywiad z Klientem – Lampa Wooda, – Lampa lupa, – palpacyjnie – ok 40 min