INTRAcel™

Monopolarny system frakcyjny mezoterapii mikroigłowej to jedyne w Polsce najwyższej klasy urządzenie pozwalające na skuteczną walkę z szeregiem problemów skórnych twarzy oraz ciała.

 INTRAcel wykorzystuje technologię fal radiowych frakcyjnych, która pozwala pracować na parametrach nieosiągalnych dotychczas na innych urządzeniach, zachowując przy tym pełne bezpieczeństwo zabiegu.

Alternatywa dla zabiegów laserem frakcyjnym typu Fraxel.

OPATENTOWANA TECHNOLOGIA FRM (FRACTIONAL RF MICRONEEDLE).

FRM Technology™ to unikalna technika w leczeniu obszaru docelowego poprzez szybką penetrację, specjalnie zaprojektowaną matrycą z izolowanymi mikro-igłami. Nowatorski system do liftingu bezoperacyjnego przy najbardziej zaawansowanej technologii po przez połączenie trzech czynników aktywnych, czyli fal radiowych monopolarnych, bipolarnych oraz systemu nakłuwania.

Efekty zabiegu INTRAcel można podzielić na te widoczne od razu oraz te, które uaktywniają się z czasem. Bezpośrednio po zabiegu następuje obkurczanie się włókien kolagenowych, przez co skóra staje się bardziej napięta. Jednak efekty ostateczne widoczne są kilka tygodni po zabiegu, nawet do 3-6 miesięcy. Następuje wówczas stymulacja powstawania nowego kolagenu, skręcania się i zagęszczania jego włókien oraz budowania między nimi nowych wiązań. Skóra staje się przez to bardziej jędrna i sprężysta. Dzięki odbudowie kolagenu wypełniają się drobne i głębsze zmarszczki twarzy, szyi i dekoltu. To również doskonała metoda usuwania zmarszczek w okolicy oczu i ust, a także podnoszenia opadającej skóry (np: powiek) i poprawy jej elastyczności. Ponadto INTRAcel skutecznie i trwale usuwa blizny zanikowe i niweluje rozstępy, a także redukuje nadpotliwość.

Efekty zabiegu INTRAcel:

 • POGRUBIENIE SKÓRY ATROFICZNEJ 
 • odbudowa włókien kolagenowych 
 • napięcie i zagęszczenie skóry 
 • skręcanie i zagęszczenie kolagenu
 • odbudowa wiązań międzykomórkowych 
 • wypełniają się drobne i głębsze zmarszczki 
 • usuwa zmarszczki w okolicy oczu i ust
 • redukuje rozstępy  
 • redukuje powiększone pory skórne
 • redukuje trądzik
 • redukuje blizny po ospie 
 • redukuje blizny potrądzikowe
 • redukuje blizny zanikowe
 • redukuje nadpotliwości

Zapewnia doskonałą skuteczność w odmładzaniu skóry, poprawiając fakturę skóry minimalizując oznaki starzenia się tj. zwiotczenia, drobne i głębokie zmarszczki. Po przez poprawę tekstury skóry wzrasta i polepsza się wytwarzanie nowego kolagenu, redukcji powiększonych porów, trądziku, blizn potrądzikowych, blizn zanikowych i rozstępów poprzez selektywne oddziaływanie na różnej głębokości skóry. Dodatkowo, energia RF wytwarza wystarczającą ilość ciepła do denaturacji komórek i likwidowania przyczyn trądziku, oraz bakterii z gruczołów łojowych. Penetracja preparatów takich jak EGF, kwas hialuronowy, placenta, peptydów miedzi i fulerenów jest również łatwiejsza poprzez kolumny wytworzone w trakcie terapii INTRAcel. Cechy funkcjonalne INTRAcel takie jak Bipolar, Monopolar i SRR (Odmładzanie RF) umożliwiają skuteczne podnoszenie i napinanie skóry, oraz regenerację powierzchniową naskórka.

Najważniejszą cechą tej terapii jest to, że nie powoduje ona istotnych strat w naskórku. Technika ta wywołuje powstanie mikro-stref koagulacji w docelowej tkance, na skutek oddziaływania prądu RF o wysokim natężeniu.

comparison

Teoria terapii Monopolarnego systemu frakcyjnego mezoterapii mikroigłowej.

Micro-needling powoduje powstanie kolumnowych mikrouszkodzeń skóry, w wyniku czego uruchomione zostają naturalne mechanizmy regeneracyjne. Skuteczność tej metody podobna jest do laserowych zabiegów ablacyjnych ale obrażenia naskórka są nieporównywalnie mniejsze. W wyniku takiego oddziaływania uzyskujemy bezpieczne leczenie jak przy zabiegu nieablacyjnym oraz minimalizację efektów bólowych.

Bezpośrednia emisja prądu RF do tkanki docelowej, selektywnie degeneruje włókna kolagenu od powierzchni przez skórę właściwą do zespołu mięśni. W efekcie następuje natychmiastowe obkurczenie i skręcenie włókien kolagenu, oraz produkcję nowego kolagenu, poprzez stymulację fibroblastów.

Dodatkową zaletą tej terapii jest istotna poprawa efektywności przekazywania niezbędnych substancji na poziomie komórkowym.

           Monopolarny system dopasowania impedancji.

Pomiar impedancji jest kluczowy dla zabiegów metodą monopolarną. Urządzenie INTRAcel posiada system kontroli przekazywania energii (ERS) bazujący na pomiarze impedancji skóry. System taki jest niezbędny do zapewnienia efektywności i bezpieczeństwa zabiegów.

u1

                     Mikro-igłowa frakcyjna technologia RF

                                        z systemem TLT i ERS.

Przeprowadzenie mikro-igłowych zabiegów frakcyjnych w technologii RF przynosi szybkie oraz trwałe efekty terapeutyczne dzięki połączeniu zabiegów monopolarnych, bipolarnych oraz zabiegów odmładzania powierzchniowego.

u2

 

 

u1_274x304
u2_262x305u3_249x304

Monopolarny system frakcyjny mezoterapii mikroigłowej INTRACEL Leczeniu nadpotliwości.

Nowatorska metoda koagulacji frakcyjnej  pozwala systemowi INTRAcel trwale zlikwidować gruczoły potowe w okolicach pach, co daje możliwość zlikwidowania lub zminimalizowania pocenia. Pod pachami znajdują się gruczoły potowe, które są nieczynne u dzieci i rozwijają się dopiero w trakcie dojrzewania płciowego. Ich aktywność nie ma znaczenia dla równowagi termo cieplnej organizmu i jego funkcjonowania. Zabieg INTRAcel™ to przełomowa, szybka, precyzyjna i bezpieczna procedura destrukcji gruczołów potowych. Zabieg polega na jednoczesnym mikro – nakłuwaniu i podgrzewaniu skóry za pomocą fal radiowych na różnych głębokościach skóry, z różną częstotliwością i powtórzeniami w przedziale od 0,5 do 2,0 mm. Każdy zabieg usuwa część gruczołów potowych, dlatego już po pierwszym zabiegu można zaobserwować znaczącą redukcję pocenia. Końcowy efekt uzależniony jest od indywidualnej ilości gruczołów potowych oraz liczby wykonanych zabiegów. Najczęściej wykonuje się kurację 4 zabiegów, w odstępach około 4 tygodniowych, po których można spodziewać się wysokiej redukcji pocenia – aż o 80-90%. U większości pacjentów należy spodziewać się całkowicie trwałego efektu, u niektórych należy wykonać co 1-2 lata zabieg przypominający.

MONOPOLARNy SYSTEM FRAKCYJNy MEZOTERAPII MIKROIGŁOWEJ INTRACEL™ w usuwaniu rozstępów.

Rozstępy są to ubytki w głębokich warstwach skóry, uwidaczniające się najbardziej na brzuchu, udach, pośladkach i biuście. Ubytki te powstają w wyniku zerwania włókien kolagenowych i elastyny. Rozstępy powstają w dwóch etapach. Zapalne to nowe czyli łatwiejsze do usunięcia oraz zanikowe, które do tej pory były praktycznie nie do zlikwidowania. Zerwana tkanka zamiast się regenerować, zanika. Problem w likwidacji rozstępów polega na ich głębokim położeniu oraz bardzo małej ilości prawidłowej tkanki w nich zawartej. Po nakłuciu do 2,0 mm INTRAcel™ wysyła energię o bardzo dużej mocy głęboko w skórę i stymuluje powstawanie nowego kolagenu dokładnie tam gdzie jest on potrzebny, czyli w rozstępie. Daje to bardzo silny bodziec termiczny i mechaniczny stymulujący fibroblasty.Włókna skręcają się i zagęszczają, powstają między nimi nowe wiązania. W ten sposób rozstępy na nowo zaczynając się zapełniać i w rezultacie zanikać. Do tej pory najbardziej popularnymi metodami leczenia rozstępów zapalnych były peelingi, mikrodermabrazja, mezoterapia igłowa i laser frakcyjny. Jednak żadna z nich nie daje tak spektakularnych efektów jak MIKRO-IGŁOWA FRAKCYJNA TECHNOLOGIA Z SYSTEMEM TLT I ERS.  

Monopolarny system frakcyjny mezoterapii mikroigłowej jest jak dotąd najskuteczniejszą metodą w leczeniu.

Wskazania:

 • zmarszczki mimiczne również głębokie
 • zwiotczenia twarzy, szyi, dekoltu
 • zmarszczki okolic oczu i ust
 • trądzik
 • blizny potrądzikowe
 • blizny zanikowe
 • rozstępy
 • skóra zniszczona promieniowaniem słonecznym
 • cienka i mało elastyczna skóra
 • profilaktyka anti-aging
 • redukcja nadpotliwości 

  Przeciwwskazania:

 • ciąża
 • okres karmienia piersią
 • alergie
 • cukrzyca
 • miejscowe stany zapalne (infekcje wirusowe i bakteryjne
 • przyjmowanie preparatów przeciwzakrzepowych i aspiryny
 • choroby krwi (anemia, małopłytkowość)
 • choroby ogólnoustrojowe (metaboliczne, nowotwory)
 • skłonność do bliznowacenia
 • blizny przerostowe
 • terapia Roaccutanem lub jego odpowiednikami
 • występowanie opryszczki w stanie aktywnym

INTRAcel™ A LASER FRAKCYJNY. 

Efekty zabiegów monopolrnym systemem frakcyjny mezoterapii mikroigłowej można porównać do zabiegów wykonywanych przy pomocy lasera frakcyjnego. Istotna różnica dotyczy jednak sposobu oddziaływania na tkankę, ryzyka wystąpienia powikłań oraz długość okresu rekonwalescencji po zabiegu. Ponieważ INTRAcel™ nie oddziałuje na naskórek, a jedynie na skórę właściwą, nie dokonujemy złuszczenia naskórka, dzięki czemu czas rekonwalescencji po zabiegowej skrócony jest do minimum i trwa 1-3 dni. Ponadto zabiegi INTRAcel™ możemy przeprowadzać bez ograniczeń związanych z porą roku niewykluczając okresu silnej ekspozycji skóry na słońce, a także na skórę opaloną. Doświadczenia kliniczne wskazują na wysoką skuteczność monopolarnego systemu frakcyjnego mezoterapii mikroigłowej.

MONOPOLARNY SYSTEM FRAKCYJNY MEZOTERAPII MIKROIGŁOWEJ a fale radiowe.

INTRAcel™ posiada głowicę wyposażoną w 49 mikro-igieł, które po wkłuciu na głębokość od 0,5 do 2,0 mm podgrzewane są na jej końcach aby precyzyjnie działać w miejscu uszkodzenia tkanek. To bardzo ważne, bo w ten sposób podgrzewany jest nie tyle naskórek, co jej wszystkie warstwy. Tradycyjna radiofrekwencja RF aby podgrzać głębsze warstwy musi też podgrzać powierzchnię skóry. I tu pomimo stosowania chłodzenia dość łatwo doprowadzić do przegrzania skóry oraz trudno jest uzyskać jednolite podgrzanie na całej głębokości. W radiofrekwencji mikroigłowej wiemy dokładnie jak głęboko i z jaką temperaturą docieramy. Jest to więc zabieg nie tylko efektywny, ale i precyzyjny oraz bardzo bezpieczny.

ZAPRASZAMY

Intracel na starzenie się skóry…. w czasie zabiegu Intracel

intreacel-czolo_przed_zabiegiem

W trakcie trwania zabiegu…

intreacel-czolo_w_czasie_zabiegu

Po zabiegu :)

intreacel-czolo_po_zabiegu