terapia łysienia

Terapia łysienia – mezoterapia owłosionej skóry głowy

Terapia trychologiczna polecana jest osobą borykającym się z problemem wypadania włosów oraz łysieniem, a także jako profilaktyka tych dolegliwości. Wskazaniem do terapii skóry głowy jest zahamowanie wypadania włosów na skutek mało zróżnicowanej i ubogiej diety czy stresu, a także stymulacja wzrostu nowych włosów. Mezoterapia igłowa polecana jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Mezoterapia to metoda podawania małych dawek koktajli w obszar skóry właściwej. Śródskórne iniekcje aktywnego preparatu pobudzają krążenie, odżywiają macierz włosa i wspomagają jego wzrost. Preparaty przeznaczone do iniekcji skóry głowy przywracają włosom witalność, odżywiają i regenerują cebulki włosowe. Dzięki działaniu aktywnych składników dochodzi do nasilenia porostu włosów, wzmocnienia ich struktury, oraz usprawnienia  mikrokrążenia, co zwiększa odporność na szkodliwe składniki. Bogaty skład koktajlu wpływa korzystnie na prawidłowe funkcjonowanie i metabolizm energetyczny włosów. Jest szczególnie polecany dla mężczyzn: w leczeniu nie-androgennego łysienia, do naprawy włosów przedwcześnie uszkodzonych przez niekorzystne czynniki, aby stymulować wzrost włosów i poprawić kondycję skóry głowy. U kobiet – w przypadku wypadania włosów, w walce z łupieżem, w terapii cienkich i / lub osłabionych włosów.

Zabieg mezoterapii doskonale uzupełnia terapia leczniczymi mikroprądami D’arsonvala. Wytwarzany podczas zabiegu ozon (O3) przyśpiesza przemianę materii w tkance skórnej. W efekcie silnie przeciwdziała łojotokowi i wypadaniu włosów oraz zamyka ich łuski.

Efektem zabiegu jest zahamowanie wypadania włosów, wzmocnienie, nawilżenie i odżywienie włosów, pobudzenie uśpionych cebulek do wzrostu nowych włosów, oraz widoczny odrost łysiny.

Jeden zabieg mezoterapii igłowej trwa ok. 60 min. (+40 min. znieczulenie miejscowe – zmniejsza dyskomfort zabiegu nawet o 99%). Zalecane jest rozpoczęcie terapii od „serii uderzeniowej” ok.10 zabiegów w odstępach co 7-10 dni. Następnie po skończonej kuracji należy wykonywać zabieg przypominający co 3-4 miesiące w celu utrwalenia efektu.

ZAPRASZAMY.