terapia łysienia

Nadmierne wypadanie włosów dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. To, że włosy w ogóle wypadają jest całkowicie normalne, ponieważ ich 10 % jest w fazie nieaktywnej, a 90 % ciągle rośnie. Po upływie dwóch do czterech miesięcy włosy, które „odpoczywały” wypadają, żeby zrobić miejsce nowym. Człowiek traci przeciętnie do 100 włosów dziennie i jest to normą. Problem zaczyna się wtedy, gdy zauważasz ich nadmierne wypadanie. Skóra, paznokcie i włosy są wskaźnikami stanu naszego zdrowia i jako jedne z pierwszych dają nam znać o ewentualnych zaburzeniach. Jeżeli zauważysz, że tracisz więcej włosów niż zwykle, nie zwlekaj i udaj się do specjalisty.

leczenieysienia

Czynniki, które mogą wpłynąć na nadmierne wypadanie włosów:

  • Choroby, infekcje lub poważna operacja w przeciągu ostatnich 3 lub 4 miesięcy wzmagają wypadanie włosów, ale jest to stan przejściowy. Grypa, wysoka gorączka czy infekcje skóry głowy takie jak grzybica, można łatwo wyleczyć i tym sposobem powstrzymać gubienie włosów. Wypadanie może być również wczesną oznaką poważnych chorób takich jak toczeń, cukrzyca lub problemy z tarczycą.
  • Zatrucie metalami ciężkimi – włosy mogą pochłaniać ze środowiska zewnętrznego ołów, selen lub arsen. Jest to sytuacja niebezpieczna i należy bezzwłocznie zgłosić się do lekarza, ponieważ tego typu zatrucie może prowadzić do łysienia rozlanego, a przede wszystkim do poważnych konsekwencji zdrowotnych.
  • Niektóre leki nie sprzyjają włosom – odstawienie leków rozrzedzających krew, leków używanych w chemioterapii, tabletek antykoncepcyjnych lub antydepresantów.
  • Z wiekiem zaczynamy tracić większą liczbę włosów, po 40 roku życia pozostaje nam jedynie połowa mieszków włosowych, które człowiek posiada zaraz po urodzeniu.
  • Zaburzenia hormonalne, np. zaburzenia proporcji między hormonami żeńskimi i męskimi. W tym przypadku niezbędna będzie wizyta u specjalisty i ustabilizowanie pracy hormonów. Wiele kobiet zauważa wypadanie włosów tuż po urodzeniu dziecka. W czasie ciąży niektóre hormony powodują, iż włosy „nieaktywne” nie wypadają. Kiedy hormony wracają do poziomu sprzed ciąży, włosy powracają do swojego naturalnego cyklu, czyli znowu zaczynają wypadać, ale również organizm pozbywa się tych „starych” ze zwiększoną siłą. Menopauza to też okres hormonalnych zawirowań, a co za tym idzie, zwiększonego wypadania włosów.
  • Dziedziczne wypadanie włosów zwykle jest przypadłością mężczyzn, co nie oznacza, że nie dotyka kobiet. Skłonność do wypadania włosów można odziedziczyć zarówno po matce jak i po ojcu.
  • Stres powoduje zaburzenia hormonalne, a w konsekwencji wypadanie włosów. Kontroluj poziom stresu i zadbaj o siebie, a w razie potrzeby udaj się do specjalisty.
  • Złe nawyki żywieniowe – najczęściej spotykany problem to brak żelaza, dlatego też włosy kobiet cierpiących na anemię lub zmagających się z obfitymi krwawieniami menstruacyjnymi są rzadkie i cienkie. Zadbaj o swoją dietę wzbogacając ją o potrzebne włosom składniki, np. suplementy w postaci tabletek, które wzmocnią włosy i paznokcie.
  • Zbyt agresywne środki do włosów w postaci farb, rozjaśniaczy, lakierów czy wysuszających szamponów, plastikowe grzebienie z ostrymi ząbkami, twarde szczotki, zbyt uciskające gumki i spinki oraz za mocne wycieranie mokrych włosów ręcznikiem prowadzą do mechanicznych uszkodzeń włosa, a co za tym idzie do wypadania.
  • Papierosy – tytoń niszczy mieszki włosowe oraz prowadzi do destrukcji naczyń krwionośnych połączonych z korzeniem włosa. W ten sam sposób niszczy hormony odpowiedzialne za wzrost włosów.

Mezoterapia igłowa stanowi rewelacyjne rozwiązanie dla osób borykających się z problemem rzadkich lub nadmiernie wypadających włosów. Wprowadzany pod skórę koktajl bogaty jest w aktywne składniki odżywcze, m. in. Biotyna (wpływa na właściwe funkcjonowanie skóry i włosów), Dexpanthenol (regeneracja naskórka), witaminy (m. in. z grupy B), aminokwasy, mikroelementy i minerały, Saw Palmetto (przeciw wypadaniu włosów), Cysteina, Metionina (reguluje reakcje metaboliczne skóry), Tauryna (zmniejsza wypadanie włosów).

Dzięki działaniu aktywnych składników dochodzi do wzmocnienia struktury włosów, usprawnione mikro-krążenie zwiększa odporność na szkodliwe składniki. Przywracana jest witalności włosów, prawidłowe odżywienie oraz regeneracja cebulek włosowych. Bogaty skład koktajlu wpływa korzystnie na prawidłowe funkcjonowanie i metabolizm energetyczny włosów. Proponowany cykl zabiegów ok.10 co 7 – 10 dni.

Zabieg Mezoterapii doskonale uzupełnia terapia leczniczymi mikroprądami D’arsonvalaWytwarzany podczas zabiegu ozon (O3) przyspiesza przemianę materii w tkance skórnej. W efekcie silnie przeciwdziała łojotokowi i wypadaniu włosów oraz zamyka łuski włosa.

Polecamy zabiegi:

ZAPRASZAMY.