wypełniacze

Kwas hialuronowy –  to substancja, która naturalnie występuje w organizmie ludzkim. Z wiekiem następuje jednak jego utrata. Kwas hialuronowy umieszcza się w skórze właściwej na drodze iniekcji, w celu wypełnienia zmarszczek i bruzd. W zależności od głębokości bruzd lub zmarszczek podaje się rożne odmiany kwasu hialuronowego na odpowiednią głębokość. 

Bogata oferta wypełniaczy dostępnych na rynku umożliwia szeroką gamę zabiegów oraz przeprowadzenie szerokiego zakresu zabiegów z medycyny estetycznej takich jak redukcja powierzchownych, średnich i głębokich zmarszczek, modelowanie oraz dodawanie objętości ust, kształtowanie konturów twarzy, wolumetrię oraz rewitalizację skóry poprzez jej dogłębne nawilżenie. Również w naszej ofercie znajdują się wypełniacze różnych firm, również jeden z najnowocześniejszych na rynku czyli:

Revofil – Pierwszy na świecie opatentowany wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego i peptydów biomimetycznych. Łączy działanie wypełniaczy i mezoterapii. Stymuluje syntezę kolagenu i elastyny. Przedłuża okres działania kwasu hialuronowego. Wyjątkowość preparatu wynika z zawartych w nim peptydów biomimetycznych:

 • Decapeptide – 72 to jeden z najsilniejszych inhibitorów hialuronidazy
 • Przedłuża działanie i utrzymywanie się kwasu hialuronowego
 • Oligopeptide – 50 Stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny
 • Wzmaga napięcie i uelastycznienie skóry, wygładza drobne zmarszczki

Generalnie preparat dobrany jest indywidualnie do problemu klienta. Jego zadaniem jest wypełnienie przestrzeni powstałej na skutek zmian zachodzących we włóknach kolagenowych i elastynowych. Kwas hialuronowy może być wykorzystywany do wygładzenia zmarszczek, modelowania ust, konturowania twarzy oraz rewitalizacji skóry. Obszary najczęściej poddawane zabiegom obejmują:

 • Poziome zmarszczki czoła (gładzizna czołowa)
 • Lwia zmarszczka 
 • Dolina łez 
 • Modelowanie kształtu nosa 
 • Fałdy nosowo wargowe
 • Zmarszczki palacza
 • Unoszenie kącików ust
 • Usta – modelowanie oraz dodawanie objętości
 • Grzbiet dłoni
 • Zmarszczki marionetki
 • Wolumetria, modelowanie i korygowanie twarzy
 • Zmarszczki szyi i dekoltu 

Nowoczesne preparaty wolumetryczne – wstrzykiwane w miejsca wymagające wypełnienia – w prosty i bezpieczny sposób nadają twarzy młodszy wygląd. Są to substancje, których działanie jest długotrwałe – jednak efekty nie utrzymują się na zawsze. Wykorzystanie kwasu hialuronowego do uwydatniania kości policzkowych lub przywrócenia im objętości nadaje efekt face liftingu, a także wypełnienia ubytków tkanki mięśniowej i kostnej. 

 Kwas wprowadza się do skóry klienta bardzo cienką igłą lub kaniulą, dla podniesienia komfortu skórę przed zabiegiem znieczulamy. 

Powiększanie ust – wypełnianie kwasem hialuronowym

Marzysz o większych, pełniejszych ustach? Chciałabyś zmienić ich kształt, nadać im sprężystości i objętości? 

Polecamy zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym. To bezpieczny wypełniacz, ponieważ jest naturalnie obecny w organizmie człowieka.

Korekta ust i ich powiększanie to zabieg od wielu lat wykonywany z powodzeniem na całym świecie.

Preparaty, na jakich pracujemy posiadają certyfikaty medyczne dopuszczające produkt do użytku oraz gwarantujące bezpieczeństwo stosowania.

Kwas hialuronowy powiększy i nawilży Twoje usta. Efekt utrzyma się od 6 do 18 miesięcy.

Zabieg powiększania ust trwa 30 minut, po znieczuleniu miejscowym wstrzyknięty zostanie preparat wybraną, najodpowiedniejszą dla Ciebie techniką. Zabieg  jest bezbolesny. Odczujesz jedynie lekkie rozpieranie.

Usta bezpośrednio po zabiegu będą lekko opuchnięte, co może się utrzymywać od 3 do 5 dni. Może pojawić się siniak. Po zabiegu unikaj opalania, gorących napojów, sauny, basenu.

Przeciwskazania: ciąża, karmienie piersią, opryszczka, blizny w obrębie ust. – Koszt zabiegu: od 800zł w zależności od zużytego materiału.

 Bruzdy nosowo – wargowe – pojawiają się zazwyczaj około 30 roku życia, nie zawsze zdarza się iż wtedy wymagają one działań korekcyjnych. W różnym wieku zaczynają one decydować o smutnym wyrazie twarzy wówczas jest to najlepsza chwila aby podjąć decyzję o wykonaniu zabiegu by przywrócić młody wyraz twarzy.

amalan_1
Postępujące procesy starzenie obejmują wszystkie warstwy skóry, staje się ona zwiotczała i traci swoją grubość oraz elastyczność. Proces ten jest związany z wytwarzaniem mniejszych ilości kwasu hialuronowego i elastyny odpowiedzialnych za dobrą kondycję skóry. Efekt ten nie dotyczy jedynie samej skóry, ale także mięśni odpowiedzialnych za mimikę twarzy co wpływa na efekt opadania np. na wytworzenie bruzdy nosowo – wargowej.  Kwas hialuronowy jest bowiem naturalnie występującym składnikiem w skórze. Posiada właściwości stymulujące do produkcji kolagenu, elastyny a także ochrania przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Posiada także zdolność do wiązania wody przez co doskonale wpływa na poziom nawilżenia skóry. W procesach starzenia jest on częściowo utracony co przekłada się na zauważalne wiotczenie skóry, wpływie siły grawitacji oraz ścienienie naskórka. Dzięki iniekcji z naturalnym kwasem hialuronowym możemy zatrzymać ten proces oraz zachować młodzieńczy wygląd na dłużej.

Zabieg polega na ostrzyknięciu wybranego obszary skóry preparatem z kwasem hialuronowym, wykonuje się zazwyczaj kilka nakłuć wzdłuż linii bruzdy. Zazwyczaj podawana ilość preparatu to 0,5ml – 1,5ml na każdą linię bruzdy., uzależnione jest to od jej wielkości i głębokości. Po zakończeniu zabiegu preparat zostaje odpowiednio ułożony i rozmasowany w miejscu wstrzyknięcia.

Przygotowanie do zabiegu obejmuje znieczulenie, czynność ta wykonywana jest na ok.30 – 40 min. przed wprowadzeniem kwasu pod skórę.

Po 1 tygodniu spotykamy się na korekcie aby ocenić efekty i ułożenie kwasu. Może zdarzyć się, że w przypadku głębokich bruzd podejmowana jest decyzja o powtórzeniu zabiegu.

Zazwyczaj osoby młode osiągają zadowalający efekt już po pierwszym zabiegu w innych przypadkach taki efekt można osiągnąć po drugim zabiegu, który wykonywany jest w  odstępie 2 – 3 tygodni od pierwszego.

Efekt utrzymuje się od 6 – do 18 miesięcy, po tym okresie kwas hialuronowy ulega naturalnemu wchłonięciu czyli biodegradacji. Ma na to wspływ m. in. tryb życia, kondycja skóry pacjenta oraz ilość wody jaką Klientka wypija na dobę.

Po upływie maksymalnego czasu zazwyczaj wskazane jest aby powtórzyć zabieg, wówczas nie jest już konieczne wstrzyknięcie takiej samej ilości preparatu jak przy pierwszym zabiegu, zmniejszają się one, ponieważ efekt przebudowy skóry uzyskany wykonanym zabiegiem pozostaje na znacznie dłużej.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • Nadwrażliwość, bądź uczulenie na kwas hialuronowy, który jest składnikiem aktywnym preparatu,
 • Występowanie choroby autoimmunologicznej,
 • Indywidualna skłonność do tworzenia się blizn,
 • Czynne zakażenia skóry o podłożu bakteryjnym,
 • Występująca aktywna opryszczka,
 • Okres ciąży lub karmienia piersią,
 • Młody wiek – poniżej 18 roku życia,
 • Przebyte zabiegi z wypełniaczami trwałymi w tym samym obszarze skóry.

Skóra poddana zabiegowi zaraz po jego wykonaniu jest zaczerwieniona oraz występuje lekka opuchlizna i bolesność. Często obszar, w którym był stosowany preparat jest stwardniały, powodem takiego stanu rzeczy jest świeżo podany, podskórnie roztwór kwasu hialuronowego. W miejscu, w którym przeprowadzone zostało wkłucie pojawić się mogą krwiaki. Powyższe objawy są chwilowe, zazwyczaj ustępują w ciągu kilku dni. Siniaki powstałe w trakcie zabiegu utrzymują się stosunkowo najdłużej bo ok. 10 – 14 dni, jednak stopniowo zmieniają swój kolor oraz znikają bez pozostawienia śladu.

Na tydzień przed zabiegiem nie należy stosować aspiryny ani preparatów ją zawierających. W przypadku osób z objawem oportunistycznych opryszczek na 2 dni wcześniej powinny zacząć przyjmować acyklowir np.  Heviran w formie tabletki 400 mg, dwa razy w ciągu dnia.

Postępowanie po zabiegu:

Wskazane jest smarowanie 2 razy dziennie kojącym kremem np. Baume B5, Cetaphil MD oraz wykonywać masaż miejsca poddanemu zabiegowi. Kiedy ustąpią siniaki, bolesność, stwardnienie skóry i zaczerwienienie można powrócić do zwyczajowej codziennej pielęgnacji. Zalecane jest stosowanie kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym spf 50+ mineralnym lub fizycznym.

Cena: od 800zł w zależności od ilości zużytego materiału. 

Podniesienie kącików ust

Proces wiotczenia skóry oraz mięśni odpowiedzialnych za mimikę twarzy wpływa na postępujące efekty starzenia okolicy ust. Zanik tkanki podskórnej, mięśniowej i kostnej w okolicy podbródka doprowadza do sytuacji w której okolice dolnej wargi a także kąciki ust ulegają zapadnięciu.  W wyniku wiotczenia mięśni mimicznych, które są odpowiedzialne za uśmiech zanika ich zdolność do utrzymania opadających kącików.  Przez opadające kąciki ust twarz nabiera smutnego wyrazu, ponieważ kąciki ust stale się obniżają natomiast skóra policzków tworzy fałd w miejscu powyżej ust co dodatkowo wzmacnia ten efekt.

Kwas hialuronowy jest bowiem naturalnie występującym składnikiem w skórze. Posiada właściwości stymulujące do produkcji kolagenu a także ochrania przed szkodliwym działaniem wolnych rodników tlenowych. Posiada także zdolność do wiązania wody przez co doskonale wpływa na poziom nawilżenia skóry. W procesach starzenia jest on częściowo utracany co przekłada się na zauważalnie zwiotczenie, wpływie siły grawitacji oraz ścienienie. Dzięki iniekcji z naturalnym kwasem hialuronowym możemy zatrzymać ten proces oraz zachować młodzieńczy wygląd na dłużej.

Zabieg polega na ostrzyknięciu wybranego obszary skóry preparatem z kwasem hialuronowym, wykonuje się zazwyczaj kilka nakłuć. Zazwyczaj podawana ilość preparatu to 0,5ml – 1,5ml. Po zakończeniu zabiegu preparat zostaje odpowiednio ułożony i rozmasowany w miejscu wstrzyknięcia.

Przygotowanie do zabiegu obejmuje znieczulenie za pomocą specjalnego kremu Emla, czynność ta wykonywana jest na ok.30 – 40 min. przed wprowadzeniem kwasu pod skórę. Przed wykonaniem znieczulenia należy powiadomić o ewentualnej alergii na krem Emla.

Pierwszy efekt zabiegu można zaobserwować ok. 3 – 4 tyg. Po jego wykonaniu. Może zdarzyć się, że przypadku głębokich bruzd podejmowana jest decyzja o powtórzeniu zabiegu aczkolwiek nie musi być to konieczne.

Zazwyczaj osoby młode osiągają zadowalający efekt już po pierwszym zabiegu w innych przypadkach taki efekt można osiągnąć po drugim zabiegu, który wykonywany jest w  odstępie 3 – 4 tygodni od pierwszego.

Efekt utrzymuje się ok. pół roku – do roku, ma na to wspływ m. in. tryb życia, kondycja pacjenta oraz rodzaj zastosowanego preparatu w trakcie zabiegu.

Po upływie tego czasu zazwyczaj wskazane jest aby powtórzyć zabieg, wówczas nie jest już konieczne wstrzyknięcie takiej samej ilości preparatu jak przy pierwszym zabiegu, zmniejszają się one, ponieważ efekt przebudowy skóry   uzyskany wykonanym zabiegiem pozostaje na znacznie dłużej.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • Nadwrażliwość, bądź uczulenie na kwas hialuronowy, który jest składnikiem aktywnym preparatu,
 • Występowanie choroby autoimmunologicznej,
 • Indywidualna skłonność do tworzenia się blizn,
 • Czynne zakażenia skóry o podłożu bakteryjnym,
 • Występująca aktywna opryszczka,
 • Okres ciąży lub karmienia piersią,
 • Młody wiek – poniżej 18 roku życia,
 • Przebyte zabiegi z wypełniaczami trwałymi w tym samym obszarze skóry.

Lwia zmarszczka jest to pojedyncza bruzda lub kilka pionowych, umiejscowione na czole, w centralnej części między brwiami.  Ich występowanie nadaje twarzy groźnego spojrzenia. Pojawiają się one przez pracę mięśni mimicznych związaną z wyrażaniem emocji. Z wiekiem w Mierę postępowania procesów wiotczenia skóry, zaczynają się one wyraźniej zarysowywać oraz uwidaczniać, także przez utratę tkanki podskórnej. Z biegiem czasu stają się one stałym elementem twarzy nawet wówczas gdy nie napinamy mięśni.

Kwas hialuronowy jest naturalnie występującym składnikiem w skórze. Posiada właściwości stymulujące do produkcji kolagenu a także ochrania przed szkodliwym działaniem wolnych rodników tlenowych. Posiada także zdolność do wiązania wody przez co doskonale wpływa na poziom nawilżenia skóry. W procesach starzenia jest on częściowo utracany co przekłada się na zauważalnie zwiotczenie, wpływie siły grawitacji oraz ścienienie. Dzięki iniekcji z naturalnym kwasem hialuronowym możemy zatrzymać ten proces oraz zachować młodzieńczy wygląd na dłużej.

Zabieg polega na ostrzyknięciu wybranego obszary skóry preparatem z kwasem hialuronowym, wykonuje się zazwyczaj kilka nakłuć. Zazwyczaj podawana ilość preparatu to 0,5ml – 1,5ml. Po zakończeniu zabiegu preparat zostaje odpowiednio ułożony i rozmasowany w miejscu wstrzyknięcia.

Przygotowanie do zabiegu obejmuje znieczulenie, czynność ta wykonywana jest na ok.30 – 40 min. przed wprowadzeniem kwasu pod skórę.

Pierwszy efekt zabiegu można zaobserwować ok. 3 – 4 tyg. Po jego wykonaniu. Może zdarzyć się, że przypadku głębokich bruzd podejmowana jest decyzja o powtórzeniu zabiegu aczkolwiek nie musi być to konieczne.

Zazwyczaj osoby młode osiągają zadowalający efekt już po pierwszym zabiegu w innych przypadkach taki efekt można osiągnąć po drugim zabiegu, który wykonywany jest w  odstępie 3 – 4 tygodni od pierwszego.

Efekt utrzymuje się ok. pół roku – do roku, ma na to wspływ m. in. tryb życia, kondycja pacjenta oraz rodzaj zastosowanego preparatu w trakcie zabiegu.

Po upływie tego czasu zazwyczaj wskazane jest aby powtórzyć zabieg, wówczas nie jest już konieczne wstrzyknięcie takiej samej ilości preparatu jak przy pierwszym zabiegu, zmniejszają się one, ponieważ efekt przebudowy skóry   uzyskany wykonanym zabiegiem pozostaje na znacznie dłużej.

 

Preparaty na jakich pracujemy charakteryzują się miękką, w pełni nawodnioną strukturą, dzięki której produkt bardzo łatwo się podaje. Żel rozprowadza się szybko i równo w miejscu podania, a efekt powiększenia otrzymujemy natychmiastowo.

Dzięki specjalnej metodzie produkcji, każda z nierozpuszczalnych cząsteczek liniowo usieciowanego kwasu hialuronowego otoczona jest wodną powłoka.  Dlatego też cząsteczki nie chłoną wody po iniekcji i nie powstaje opuchlizna po zabiegu. zamierzony efekt wypełnienia lub powiększenia następuje natychmiastowo dzięki charakterystyce żelu, który umożliwia  doskonale wypełnienie przestrzeni miedzy komórkami.

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są:

 • Cukrzyca
 • Uczulenie na substancję (kwas hialuronowy)
 • Stany zapalne skóry (trądzik, opryszczka)
 • Skłonność do występowania blizn przerostowych
 • Miejsca ostrzyknięte wypełniaczem permanentnym
 • Ciąża
 • Okres karmienia piersią
 • Epilepsja 
 • Bielactwo/łuszczyca
 • Porfiria skórna

Substancje wykorzystywane do zabiegów są pozyskiwane syntetycznie, dlatego istnieje małe prawdopodobieństwo uczulenia. W medycynie estetycznej zabiegi wolumetryczne uznawane są za rozwiązania charakteryzujące się wysokim bezpieczeństwem. 

W przeddzień zabiegu, w dniu zabiegu, i dzień po należy unikać spożywania alkoholu, aby zapobiec ewentualnemu rozszerzaniu i pękaniu naczynek. Ponadto należy unikać aspiryny, witaminy E, leków przeciwbólowych.

Po zabiegu należy unikać:  

 • Opalania się na słońcu  
 • W solarium
 • Korzystania z basenu
 • Korzystania z sauny

Ze względu na fakt, że zabieg jest iniekcją podskórną, mogą pojawić się zaczerwienienia oraz lekkie i niewielkie zasinienia, świąd, rumień, tkliwość, obrzęk. Znikają one w przeciągu kilku dni. Niemniej jednak nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania makijażu i powrotu do normalnej aktywności.

Zapraszamy