A.C.N.E. – trądzik pospolity, blizny

A.C.N.E. solution  

2013-03 pHformula training manual.indd

 

 

 

 

 

 

pHformula MD™ A.C.N.E znalazła swe zastosowanie przy redukcji trądziku czyli chorobie zapalnej z udziałem gruczołów łojowych skóry, którą cechują krostki, grudki i zaskórniki. Trądzik (acne vulgaris, common acne) to nie tylko choroba dotykająca nastolatków, może ona dotyczyć ludzi w wieku od 10 do 40 lat. Trądzik może pojawić się na skórze w wyniku przepełnionych porów skórnych, otwartych lub zamkniętych zaskórników. Wypryski występują wszędzie tam, gdzie ulokowanych jest wiele gruczołów łojowych, głównie na:

 • twarzy
 • klatce piersiowej
 • plecach

Trądzik jest chorobą zapalną z udziałem gruczołów łojowych skóry, którą cechują krostki, grudki i zaskórniki. Trądzik może pojawić się na skórze w wyniku nadmiernego wytwarzania łoju oraz przy wzmożonym rogowaceniem komórek przewodu wyprowadzającego gruczołów łojowych skóry. Nakładające się na siebie warstwy zrogowaciałego naskórka wypełniają przewód wyprowadzający i zamykają jego ujście.

Zablokowane ujście kanału gruczołu łojowego czopem łoju i zrogowaciałych komórek to tzw. zaskórnik, który jest niezapalną postacią trądziku. W takim nagromadzeniu zrogowaciałego naskórka i łoju niektóre bakterie szczególnie PROPIONIBACTERIUM acnes zawsze obecne na powierzchni skóry, rozwijają się wywołując proces zapalny. Powoduje on pęknięcia ścian przewodu wyprowadzającego i rozwój zapalenia w okolicy gruczołu łojowego. Grudki stają się duże, czerwone i bolesne. Trądzik pojawia się na skórze w wyniku przepełnionych porów lub otwartych zaskórników, w postaci grudek, krost i torbieli. 

Cztery główne przyczyny problemów ze skórą tłustą i trądzikową

 • nadmiar sebum
 • rozszerzony pory
 • łojotokowe zapalenie skóry
 • blizny 

Istnieją 4 stadia problemów:

 • problem 1 – wągry, zaskórniki
 • problem 2 – wągry, zaskórniki, drobne krostki i grudki niewielkie zapalenie
 • problem 3 – trądzikowy stan zapalny skóry, krosty, grudki i guzki
 • problem 4 – ciężki trądzik, ostry stan zapalny (leczony pod nadzorem medycznym)

A.C.N.E. solution – skutecznie wnika w pory aby pomóc i przejąć kontrolę nad rozprzestrzenianiem się drobnoustrojów trądziku skóry. Rozwiązanie to zapewnia korzyści przeciwzapalne oraz silne działanie keratolitycznie w celu normalizacji problemów skórnych.

A.C.N.E – ma silne właściwości antybakteryjne, które pomagają niszczyć drobnoustroje związane z wykwitami trądzikowymi. Działa jako środek przeciwbakteryjny, zmniejszając i hamując wzrost drobnoustrojów w mieszku (Propionibacterium acnes). Pomaga skutecznie zmniejszyć zaskórniki i ropne wykwity. Posiada właściwości przeciw-utleniające. Wspomaga zmniejszanie pigmentacji i jest szczególnie skuteczny w fototypach IV, V, VI, gdzie trądzik trwale pozostawił sine lub brązowe plamy. Skutecznie usuwa wągry, blizny potrądzikowe i  zmniejsza łojotok.

Główne składniki aktywne i ich właściwości:

PH-DVC™ – nośnik – kompleks stosowany w preparatach pH formula MD zwiększający penetrację substancji czynnych. 

Unikatowy bio – przyswajalny kompleks PH-DVC™ zapewnia i podtrzymuje kontrolowane transportowanie a jednocześnie wydłuża mechanizm działania i biodostępność połączonych kwasów i składników aktywnych w skórze. Kompleks PH-DVC™ włączony w zabieg pHformula MD™ pomaga osiągnąć maksymalną skuteczność bez żadnych negatywnych skutków ubocznych towarzyszących konwencjonalnym peelingom. Przyspiesza gojenie się ran i wzmacnia barierę ochronną skóry. PH-DVC™ posiada właściwości hydrofilowe i hydrofobowe, co oznacza, że ułatwia  jednolitą penetrację warstwy rogowej naskórka i skóry właściwej przez substancje czynne. 

Kwas pirogronowy – przenika powoli i jest stosowany jako średni peeling chemiczny przy wągrach, bliznach potrądzikowych, tłustej cerze. Stymuluje kolagen, elastynę i glikoproteiny skórne.

 Azeloglicyna – selektywnie hamuje tyrozynazy w nadpobudliwych melanocytach. Azeloglicyna to opatentowana pochodna kwasu azelainowego w postaci płynnego roztworu łatwo rozpuszczalnego w wodzie, powstała w wyniku połączenia kwasu azelainowego z aminokwasem glicyną.
Dzięki zastosowanej modyfikacji, otrzymano substancję aktywną o lepszych właściwościach chemicznych i fizycznych, która zachowuje typowe cechy kwasu azelainowego i dodatkowo zyskuje nawilżające i uelastyczniające cechy ze strony glicyny, a jednocześnie jest składnikiem o dużo łatwiejszym zastosowaniu w formulacjach kosmetycznych w stosunku do czystego kwasu azelainowego.

Azeloglicyna to substancja aktywna:

 • rozjaśniająca przebarwienia 
 • normalizująca produkcję i wydzielanie sebum
 • przeciwzaskórnikowa 
 • antybakteryjna
 • przeciwzapalna
 • nawilżająca i uelastyczniająca

Kwas migdałowy – inhibitor enzymu tyrozynazy 8-15% stymuluje produkcję kolagenu. Wykazuje zaawansowane efekty w leczeniu foto-starzenia poprzez poprawę wyglądu oraz spłycenia zmarszczek. Posiada silne właściwości antybakteryjne. Delikatny i skuteczny dla skóry, która nie toleruje miejscowego agresywnego leczenia. Idealny dla osób z kumulacją chorób skórnych. Nie powoduje podrażnień oraz nie powoduje ewentualnych przebarwień pozapalnych występujących zazwyczaj w połączeniu z innymi kwasami. 

Niacyna – posiada silne właściwości antyoksydacyjne, poprawia funkcjonowanie bariery hydro-lipidowej naskórka, skutkiem czego są mniejsze podrażnienia, Hamuje glikację kolagenu. 

kwas salicylowy – jest skuteczny keratolitycznie, co pozwala stosowanym składnikom aktywnym przenikać skuteczniej.

Laktoferyna – białko wiążące jony żelaza ma właściwości przeciwbakteryjne. Niweluje bakterie przyczyniające się do powstania trądziku. posiada właściwości przeciwzapalne oraz przeciwutleniające.

Kwas galakturonowy – środek bakteriostatyczny. Hamuje rozwój i rozmnażanie się bakterii, nie zabija ich, w przeciwieństwie do środków bakteriobójczych. Hamuje wydzielanie łoju. Pomaga wyeliminować zaczerwienienia. Doskonale nadaje się dla pacjentów cierpiących na problem przebarwień i trądziku jednocześnie.

Preparaty wolne od parabenów.

Czułość i poziom tolerancji pacjenta określa liczbę stosowanych warstw:
 • 1 warstwa – działa na naskórek
 • 2 warstwy – działanie na skórę właściwą
 • 3 warstwy – działanie na głębokie warstwy skóry właściwej
Aby uzyskać najlepsze wyniki i zmniejszyć ryzyko powikłań, zaleca się, aby pacjenci używali produktów odpowiedniego pHformula resurfacingu 2 – 3 tygodnie przed i po zabiegu.
 
Zaleca się 5-6 zabiegów.
Odstępy między zabiegami: 
 • 1º co 2 tygodnie 
 • 2º co 3 tygodnie
 • 3º co 4 tygodnie

—-2

pH formula - A.G.E. 1, 2, 3 solutions. Przed i po.

Więcej informacji oraz zalecenia po zabiegu w zakładce ogólnej KWASY – pHformula MD™.