C.R.1. – trądzik różowaty, skóra atopowa

C.R.1 Complex

phformula1

C.R.1 Complex doskonale nadaje się do cery naczynkowej i atopowej.

Coraz więcej klientów obu płci skarży się na kłopoty związane z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi. Jedną z przyczyn nasilania się tego zjawiska jest szkodliwy wpływ zanieczyszczeń środowiska, w którym żyjemy.

Duży wpływ ma zniszczenie ochrony hydro-lipidowej skóry po przez nieodpowiednie kosmetyki lub ich brak w pielęgnacji domowej. Brak ochrony przed promieniami ultrafioletowymi czyli czynnik foto-starzenia się skóry. Kruchość naczynek jest związana z ich podwyższoną przepuszczalnością, która powoduje przenikanie do skóry wielu czynników zapalnych. W konsekwencji dochodzi do pojawienia się na skórze rozlanego rumienia, uczucia pieczenia i rozgrzania.

Kruchość i nadwrażliwość naczyń krwionośnych jest jednym z objawów przyczyniających się do powstania trądzika różowatego. Z czasem skłonność do pojawienia się rumienia utrwala się. Kruche naczynka włosowate nie wytrzymują ciśnienia krwi i zaczynają pękać, pozostawiając na skórze trwałe ślady w potocznie nazywane pajączkami lub teleangiektazjami. 

Trądzik różowaty jest  najczęściej spotykanym „końcowym etapem” cery naczynkowej. Objawy to trwałe zaczerwienienie:

 • czoła
 • nosa
 • skóry policzków 
 • podbródka
 • brody
 • gałki ocznej

Charakterystyczne dla trądziku różowatego są widoczne naczynia krwionośne, teleangiektazje, łatwa skłonność do podrażnień skóry, towarzyszące temu uczucie rozgrzania i pieczenia. Również ukazujące się w końcowym etapie gródki wysiękowe powodujące stan zapalny.

pHformula MD™ C.R.1 Complex to kompozycja resurfacingu lecząca:

 • skóra wrażliwa, skłonna do zaczerwienień
 • teleangiektazje – skóra naczynkowa
 • chroniczne zaczerwienienie skóry – rumień
 • skóra atopowa
 • trądzik różowaty
 • silne stany łuszczycowe
 • silne odwodnienie naskórka

Główne składniki aktywne i ich właściwości

PH-DVC™ – nośnik – kompleks stosowany w preparatach pHformula MD™ zwiększający penetrację substancji czynnych. 

Unikatowy bio – przyswajalny kompleks PH-DVC™ zapewnia i podtrzymuje kontrolowane transportowanie a jednocześnie wydłuża mechanizm działania i biodostępność połączonych kwasów i składników aktywnych w skórze. Kompleks PH-DVC™ włączony w zabieg pHformula MD™ pomaga osiągnąć maksymalną skuteczność bez żadnych negatywnych skutków ubocznych towarzyszących konwencjonalnym peelingom. Przyspiesza gojenie się ran i wzmacnia barierę ochronną skóry. PH-DVC™ posiada właściwości hydrofilowe i hydrofobowe, co oznacza, że ułatwia  jednolitą penetrację warstwy rogowej naskórka i skóry właściwej przez substancje czynne. 

Kwas migdałowy – inhibitor enzymu tyrozynazy 8-15% stymuluje produkcję kolagenu. Wykazuje zaawansowane efekty w leczeniu foto-starzenia poprzez poprawę wyglądu oraz spłycenia zmarszczek. Posiada silne właściwości antybakteryjne. Delikatny i skuteczny dla skóry, która nie toleruje miejscowego agresywnego leczenia. Idealny dla osób z kumulacją chorób skórnych. Nie powoduje podrażnień oraz nie powoduje ewentualnych przebarwień pozapalnych występujących zazwyczaj w połączeniu z innymi kwasami. 

Retinol – reguluje zróżnicowanie komórek. Stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, a także działa jako silny antyoksydant. długotrwałe stosowanie preparatów z witaminą A przyczynia się do poprawy wyglądu skóry z trądzikiem różowatym, skóry wrażliwej ze skłonnością do chronicznego niedoboru witaminy A, który jest głównym czynnikiem powstawania problemów. 

Kwas salicylowy – jest skuteczny keratolitycznie, pozwala dodatkowym substancjom czynnym przeniknąć skuteczniej.

Kwas mlekowy – pomaga rozbić desmosomy czyli wiązania międzykomórkowe, aby umożliwić łatwiejsze złuszczenie martwych komórek na powierzchni. podczas jednoczesnego dogłębnego nawilżenia na poziomie skóry właściwej.

Preparaty wolne od parabenów.

Zaleca się 5-6 zabiegów 
Odstępy między zabiegami 
 • 1º co 2 tygodnie 

Aby uzyskać najlepsze wyniki i zmniejszyć ryzyko powikłań, zaleca się, aby pacjenci używali produktów odpowiedniego pHformula resurfacingu  2 – 3 tygodnie przed i po zabiegu.

pH formula - A.G.E. 1, 2, 3 solutions. Przed i po.

Więcej informacji oraz zalecenia po zabiegu w zakładce ogólnej KWASY- pHformula MD™.