przygotowanie skóry do zimy

Późna jesień, zima oraz wczesna wiosna to czas „ekstremalnych” warunków atmosferycznych. Wiatr, deszcz, śnieg, niskie i wysokie temperatury, niska wilgotność powietrza, obniżona odporność organizmu. Wszystkie te czynniki działają najczęściej równocześnie w ciągu dnia i choć funkcje skóry są wysoko rozwinięte, dzięki czemu potrafi ona bronić się przed atakami z zewnątrz, to i tak potrzebuje ciągłego wsparcia z naszej strony.

beautiful woman in warm clothing on white background smilingWłaściwa pielęgnacja skóry w zimie jest niełatwym zadaniem, ponieważ wiąże się z kompletną wymianą kosmetyków oraz rezygnacją z niektórych przyzwyczajeń.

Brak odpowiedniej ochrony może doprowadzić do przemarznięcia wrażliwych partii skóry co w przypadku cieńszej i delikatniejszej skóry może spowodować popękanie naczynek i doprowadzić do rumienia, nerwicy naczyń, trądziku różowatego.

Doraźnie pomogą kosmetyki ze składnikami wzmacniającymi ścianki naczyń krwionośnych tj. witamina K, wyciąg z arniki, kasztanowca, miłorzębu japońskiego czy ruszczku kolczastego.

Pamiętaj też, że jeżeli rumieńce na policzkach utrwalają się na dłużej potrzebne będą zabiegi medyczne w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, w którym można podjąć terapię zabiegową za pomocą: IPL Neo-Star, Ph formula, jonoforezy, Lamprobe.

Bardzo ważne jest profesjonalne gabinetowe oczyszczenie skóry przed zimą oraz później na wiosnę, a wszystko po to, by zachować piękno, zdrowie i młodość na dłużej.

Należy pamiętać, że naczynia krwionośne na całym ciele zwężają się pod wpływem docierającego, nawet przez ubranie zimna. Skutkuje to pogorszeniem odżywienia skóry, rozchwianiem jej metabolizmu i osłabieniem ochrony.   W tak mało sprzyjających warunkach nasza cera wymaga wyjątkowego traktowania – z jednej strony regeneracji i wzmacniania z drugiej zaś pielęgnacji i ochrony.

Kremy w zimie mogą być stosowane pod warunkiem, że są to kosmetyki typowo zimowe o mniejszej zawartości wody w składzie i większej zawartości fazy tłuszczowej, która odpowiednio zabezpieczy skórę.

Przy cerze tłustej wystarczy krem odżywczo-regeneracyjny, ale dla cery suchej, wrażliwej, normalnej najlepszy będzie specjalny apteczny krem na zimę. Wyjątkowej pielęgnacji wymaga skóra cienka, bez gruczołów łojowych oraz skóra pod oczami, którą trzeba chronić przed wiatrem, mrozem i słońcem.

Nie zapominaj więc o odpowiednich kremach regenerujących do tej delikatnej skóry. Przy tak delikatnej cerze można wzmocnić ochronę po przez stosowanie fluidów z silikonem, które tworzą szczelną powlokę chroniąc skórę przed czynnikami atmosferycznymi.

Jeżeli masz skórę dojrzałą, wymagającą wspomagania naturalnego procesu odnowy skóry dwa razy w tygodniu zastosuj skoncentrowaną ampułkę na twarz, szyję, dekolt i dłonie. Z kolei regularne stosowanie masek kosmetycznych zarówno nawilżających, jak i odżywczych zapewnia uzupełnienie niedoborów zarówno mineralnych i  witaminowych.

Pamiętaj, że w okresie zimowym promieniowanie UVA jest tak samo intensywne jak w okresie letnim. Odpowiada za powstawanie zmarszczek i fotostarzenie skóry, reakcje alergiczne oraz powstawanie nowotworów. Promieniowanie UVA przedostaje się zarówno przez gęste chmury jak i szkło. W dni pochmurne przenika do skóry i  uszkadza włókna kolagenowe. Dlatego tak ważne są kremy z filtrem oraz substancjami ochronnymi, zwłaszcza w ciągu dnia. W ciągu nocy zaś priorytetem dla skóry jest jej odbudowa, a więc kremy na noc powinny zawierać witaminy, kompleksy roślinne, minerały i inne substancje, które podczas snu odżywiają i regenerują. Nie bój się preparatów silnie regenerujących w postaci  kremu-koncentratu, serum czy maski. Zwrócić jednak uwagę, aby były z tej samej marki. Dzięki temu możesz mieć pewność, że oba kremy się uzupełniają.

Polecamy zabiegi:

ZAPRASZAMY