MENU
Jesteś tutaj: Zabiegi Lamprobe Żółtaki

Żółtaki

Żółtaki, czyli płaskie grudki koloru żółtawego na powiekach górnych lub dolnych, szczególnie w okolicy kąta wewnętrznego oka. Rozwijają się zwykle wolno, stopniowo rosnąc. W części przypadków istnieje związek z zaburzeniami lipidów we krwi – podwyższony poziom cholesterolu, trójglicerydów i inne (objaw podwyższonego ryzyka zawału i chorób serca). Często jednak poziomy lipidów są prawidłowe i przyczyna pozostaje nieznana.

Ważne jest, aby usuwać żółtaki, kiedy mają niewielkie rozmiary, zwłoka skutkuje powiększaniem się ognisk a to generuje większą ilość wizyt. Najbezpieczniejszą metodą usuwania zmian skórnych jest zabieg radiotermolizy za pomocą aparatu LAMPROBE czyli bezinwazyjnej mikro-chirurgii . Okolica powiek cechuje się dużą skłonnością do obrzęku w związku z tym należy liczyć się z czasem niezbędnym na wygojenie. U osób z podwyższonym poziomem lipidów należy zastosować dietę, ewentualnie leczenie farmakologiczne.

Szczegóły zabiegu radiotermolizy zmian skórnych, przeciwwskazania i postępowanie po zabiegu znajdują się w zakładce LAMPROBE.

Żółtak olbrzymi. … i głęboki. Usunięty – mikrochirurgią – Lamprobe.

PIĘKNO

NIE POTRZEBUJE SKALPELA