MENU
Jesteś tutaj: Zabiegi Kwasy medyczne Terapia trądziku różowatego

Terapia trądziku różowatego

Terapia trądziku różowatego

Trądzik różowaty – charakteryzują wykwity rumieniowe oraz wykwity grudkowo – krostkowe. Często występujące na podłożu silnego odwodnienia, łojotoku i zaburzeń naczynioworuchowych. Łatwość czerwienienia się skóry pod wpływem bodźców fizycznych i emocjonalnych umiejscowione są wyłącznie na twarzy. Kruchość naczynek jest związana  z ich podwyższoną przepuszczalnością, która powoduje przenikanie do skóry wielu czynników zapalnych.
W konsekwencji dochodzi do pojawienia się na skórze rozlanego rumienia, uczucia pieczenia i rozgrzania. Kruchość i nadwrażliwość naczyń krwionośnych jest jednym z czynników przyczyniających się do powstania trądziku różowatego. Z czasem skłonność do pojawienia się rumienia utrwala się. Kruche naczynka włosowate nie wytrzymują ciśnienia krwi, zaczynają pękać pozostawiając na skórze trwałe ślady w postaci teleangiektazji.

W rzadkich przypadkach dochodzi do zmian przerostowych nosa występujących prawie wyłącznie u mężczyzn. Umiejscowieniem najczęstszym są środkowe części twarzy. W 50% przypadków występują powikłania oczne – zapalenia spojówek, brzegów powiek a rzadziej rogówki. Skórę przy pielęgnacji należy traktować jako bardzo wrażliwą z naciskiem na odżywianie, regenerację i odbudowę zwłaszcza płaszcza hydrolipidowego. Rozszerzone naczynka mogą powstać przy każdym rodzaju cery. Najbardziej narażona na tę dolegliwość jest skóra delikatna, cienka i wrażliwa.

Czynnikami usposabiającymi są zaburzenia naczynioruchowe związane z układem nerwowym wegetatywnym, zaburzeniami ze strony przewodu pokarmowego, najczęściej niedokwaśności soku żołądkowego, oraz zaburzenia wewnątrzwydzielnicze, na co wskazuje niewystępowanie zmian przed okresem pokwitania i ich częstość w okresie przekwitania u kobiet. Po okresie dojrzewania, między 35 a 50 rokiem życia może pojawić się u obu płci, lecz częściej u kobiet. Choroba może trwać wiele lat. U kobiet mogą występować zaostrzenia w czasie miesiączek, a zazwyczaj wyraźne nasilenie zmian stwierdza się w okresie przekwitania.

Podłożem występowania schorzenia mogą być zaburzenia naczynioworuchowe, zaburzenia hormonalne, bodźce emocjonalne i fizyczne takie jak: złe odżywianie się, leki, alkohol, słońce, nadmiar ciepła i zimna. Bardzo ważna jest odpowiednia dieta i odpowiednia pielęgnacja domowa. Duży wpływ ma również zabezpieczanie skóry od późnej jesieni do wczesnej wiosny przed czynnikami zewnętrznymi. Przy niskich temperaturach oraz złych warunkach atmosferycznych (wiatr, deszcz), należy stosować specjalny krem ochronny (z apteki) wiążący wodę w głębokich warstwach skóry posiadający filtr mineralny spf 50+.

Osoby z cerą naczyniową powinny szczególną wagę przykładać do regularnej pielęgnacji skóry w gabinecie kosmetologicznym. Polecamy zabiegi seryjne, mające na celu wzmocnienie i obkurczenie naczynek krwionośnych, wyciszenie rumienia oraz zamknięcie teleangiektazji.

Zabiegi dobierane są indywidualnie w zależności od zaawansowania zmian naczyniowych Klienta.

 

PIĘKNO

NIE POTRZEBUJE SKALPELA