MENU
Jesteś tutaj: Zabiegi Kosmetologia estetyczna Piercing

Piercing

Piercing – to zabieg, który ma na celu wyrażenie osobowości, podkreślenie charakteru albo buntu wobec otaczającej rzeczywistości. Oryginalne kolczyki o niebanalnych kształtach mają na celu akcentowanie przekłutych miejsc. Piercing cieszy się popularnością szczególnie wśród ludzi młodych, choć i to już nie stanowi reguły. Do wykonywania piercingu niezbędne będą: wenflon, szczypce do piercingu, inne akcesoria i koczyki do:

  • brwi – standard eyebrow, – eyebrow ring
  • języka – standard tongue, – tongue rim
  • nosa – standard nostril, – nostril ring, – septum
  • pępka – standard navel, – reverse navel, – navel ring
  • uszu – tragus, – vertical tragus, – helix, – forward helix, – daith, – rook, – snug, – ragnar, – inner Conch, – outer Conch, – płatek ucha lobe, – industrial
  • wargi – center labret, – off center labret, – lip ring, – vertical labret, – labret, – smiley, – madonna/Monroe, – medusa, – vertical medusa, – warga ashley, – snake bites, – spider bites, – cyber bites, – angel bites, – dolphin bites, – canine bites, – shark bites,

Jeżeli piercing ma zdobić, niech będzie wykonany najlepiej, jak to możliwe!

Przekłuwanie ciała odbywa się za pomocą wenflonu, a fałdy skóry podtrzymywane są za pomocą specjalnych szczypiec. Zajmuje to kilka sekund, a założenie ozdoby od kilku do kilkunastu. Muszą zostać zachowane całkowicie sterylne warunki zabiegu, aby nie doszło do zakażenia lub infekcji.
Bezpieczny piercing to wiedza z zakresu anatomii człowieka, sterylności, higieny oraz pierwszej pomocy.
Na pierwsze przekłucie nie zakładamy stali chirurgicznej, która może wywoływać podrażnienia po przekłuciu.

Dbając o Wasze bezpieczeństwo w naszym salonie używamy tylko biżuterii najwyższej, jakości – TYTAN G23, BIOPLAST, PTFE.

PIERCING A ZDROWIE
Piercing to przekuwanie ciała, a więc tworzenie w nim rany, która potrzebuje czasu, aby się zagoić. W przypadku prostego zabiegu jest to czas około 8 tygodni !
W tym okresie należy szczególnie dbać o higienę wokół miejsca przekucia, które jest szczególnie narażone na infekcję.

Po zabiegu piercingu przez jakiś czas odczuwa się swędzenie, pieczenie i lekki ból w miejscu przekłucia. Często spotykanym zjawiskiem są wycieki limfy, która tworzy na biżuterii strupki. Biżuteria, która zostanie założona, nie powinna być wykonana ze srebra ani złota – te kruszce bardzo źle wpływają na proces gojenia.

Po zabiegu nie należy, przez co najmniej pięć dni nie korzystać z sauny, basenu, solarium, nie pić alkoholu, ograniczyć ilość kofeiny oraz nie zażywać leków wpływających na krzepliwość krwi. W dniu zabiegu oraz podczas dwóch kolejnych rana powinna być oczyszczana. Oczyszczanie rany powinno odbywać się regularnie – zalecane jest trzy razy na dobę. Można użyć do tego soli fizjologicznej lub Octaniseptu. Osuszanie powinno odbywać się za pomocą papierowego ręcznika.

Nigdy nie powinno używać się do oczyszczania wody utlenionej ani spirytusu!

Należy pamiętać, aby w trakcie gojenia rany nie dotykać brudnymi palcami, ograniczyć aktywność fizyczną, podczas której dochodzi do przemieszczania i napinania przekłutego miejsca na ciele. Należy jednak kilka razy dziennie poruszać ozdobą, aby zapobiec jej wrośnięciu w ciało! Jeżeli po zabiegu okaże się, że dana ozdoba wywołuje uczulenie, należy udać się do salonu w celu jej fachowego wyjęcia i zmianę na inną. – Nie jest zalecane wykonywanie tego samodzielnie.

Przeciwwskazania:

Piercingu nie powinny wykonywać osoby:

  • mające niską krzepliwość krwi
  • cierpiące na hemofilię
  • cechujące się wadami krwi
  • Całkowicie wykluczają z piercingu alergie na metale oraz choroby przewlekłe, jak np. cukrzyca.
  • Nie można przeprowadzić zabiegu, jeżeli na planowanym obszarze występują zmiany skórne, stany wirusowe, zakaźne oraz zapalne.

Jeśli nie jest się pewnym tych czynników w swoim ciele, należy wykonać wcześniej odpowiednie badania.

PIĘKNO

NIE POTRZEBUJE SKALPELA