MENU
Jesteś tutaj: Problemy skórne Terapia cery naczynkowej

Terapia cery naczynkowej

Terapia cery naczynkowej 

W dzisiejszych czasach do rzadkości należy cera gładka o jednolitej cielistoróżowej karnacji. Coraz więcej klientów obu płci skarży się na kłopoty związane z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi. Jedną z przyczyn nasilania się tego zjawiska jest szkodliwy wpływ zanieczyszczeń środowiska, w którym żyjemy. Kruchość naczynek jest związana z ich podwyższoną przepuszczalnością, która powoduje przenikanie do skóry wielu czynników zapalnych. W konsekwencji dochodzi do pojawienia się na skórze rozlanego rumienia, uczucia pieczenia i rozgrzania. Kruchość i nadwrażliwość naczyń krwionośnych jest jednym z czynników przyczyniających się do powstania trądzika różowatego. Z czasem skłonność do pojawienia się rumienia utrwala się. Kruche naczynka włosowate nie wytrzymują ciśnienia krwi, zaczynają pękać, pozostawiając na skórze trwałe ślady w potocznie nazywane pajączkami.

Skłonność do występowania rozszerzonych lub pękających naczyń krwionośnych czyli teleangiektazji występuje już w dzieciństwie, a po dwudziestym roku życia naczynka zaczynają być widoczne. Bardzo ważne jest chronienie skóry specjalnymi kremami przed czynnikami atmosferycznymi,  wiatrem mrozem, czy słońcem czyli UV już od urodzenia. Pamiętajmy że nasza skóra “pamięta” wszystko co dla niej robimy a co z wiekiem zaczyna się uwidaczniać.

Skórę naczyniową przy pielęgnacji należy traktować jako nadzwyczaj wrażliwą. Bardzo często reaguje ona długotrwałym rumieniem, czasem opuchlizną, pieczeniem i swędzeniem.

Zaczerwienienie może pojawiać się w okolicy:

  • czoła
  • policzków
  • nosa
  • brody
  • szyi
  • dekoltu

Najczęściej zmiany powstają na skutek nieprawidłowej pielęgnacji domowej oraz złej ochrony skóry latem i zimą. Wpływ ma również picie alkoholu, kawy, mocnej herbaty, spożywania ostrych przypraw a nawet w przypadku jedzenia gorących posiłku, zdenerwowania, wzruszenia czy radykalnej zmiany temperatur. Duże znaczenie ma głębokość unaczynienia skóry oraz  grubość płaszcza hydro-lipidowego.

Czynniki zewnętrzne sprzyjające rozszerzaniu lub pękaniu naczyń

  • ekspozycja skóry na słońce
  • solarium
  • wiatr
  • mróz
  • duże wahania temperatur
  • duża wilgotność powietrza
  • stosowanie długotrwałe miejscowo sterydów, zwłaszcza na twarz, szyję i dekolt, u osób predysponowanych (cienki naskórek, jasna karnacja)

Jak zwalczyć zmiany naczyniowe w Gabinecie

Wybór metody zależy od rozległości zmian, umiejscowienia oraz doświadczenia osoby wykonującej zabieg. Zamknięcie oraz wzmocnienie naczynek wykonuje się metodą radio-termolizy, laserową, kwasami medycznymi, oraz mezoterapią igłową po przez iniekcje śródskórne miejsc chorych specjalnym koktajlem wzmacniającym ściany naczyń. Duże znaczenie ma profilaktyka stosowania kosmetyków ochronnych na zimę oraz zabezpieczanie skóry przed promieniowaniem słonecznym UV kremem z filtrem mineralnym lub fizycznym SPF 50+. Należy jednakże pamiętać o konieczności wykonania serii zabiegów i stosowania się do wskazań pielęgnacji cery w domu zaproponowanych przez kosmetologa.

Rumień czyli nerwica naczyń krwionośnych – powstaje na skutek gwałtownego rozszerzenia i obkurczenia się naczyń włosowatych pod wpływem jakiegoś bodźca jest więc wynikiem nadmiernego wypełnienia krwią najdrobniejszych naczyń współpracujących z włóknami elastyny tkanki łącznej ich osłabienie oznacza również osłabienie naczyń krwionośnych. Z czasem na skutek kruchości naczyń zaczerwienienie utrzymuje się coraz dłużej, aż dochodzi do stanu przewlekłego, objawiającego się widoczną na twarzy czerwoną siateczką naczyń tzw. teleangiektazja. Rozszerzone naczynka mogą powstać przy każdym typie cery, ale najbardziej narażona na tę dolegliwość jest skóra delikatna, cienka i wrażliwa, nie bez znaczenia jest głębokość unaczynienia skóry jak również grubość płaszcza hydro-lipidowego.

Najczęściej stosowane zabiegi w leczeniu zmian naczyniowych

  • LASEROTERAPIA  – zamknięcie lub silne obkurczanie naczyń krwionośnych w zależności od ich wielkości oraz redukcja rumienia
  • LAMPROBE – (radio-termoliza) – zamknięcie pojedynczych naczyń krwionośnych
  • MEZOTERAPIA IGŁOWA – specjalistyczne koktajle wzmacniające ściany naczyń krwionośnych, osocze i fibryna bogatopłytkowa
  • pH FORMULA – kwasy medyczne – aktywny trądzik różowaty
  • INFUZJA TLENOWA – wprowadzenie serum aktywnego za pomocą hiperbarycznego tlenu
  • RED STOP rewelacyjny zabieg Chantarelle
  • ESTGEN – działanie na poziomie komórkowym, wykorzystując inteligentne działanie aminokwasów aktywując procesy tkankowe

Pielęgnacja skóry ze zmianami naczyniowymi jest podobna do pielęgnacji skóry wrażliwej, czyli niezwykle ważna jest profilaktyka uszkodzeń bariery naskórkowej oraz stosowanie preparatów wpływających na uszczelnienie naczyń krwionośnych za pomocą witaminy C, ruty, arniki i kasztanowca. Odpowiednio dobrane wyciągi z ziół wpływają na poprawę przepływu krwi w tkankach, dzięki czemu są one lepiej odżywione. Regularne stosowanie tych preparatów przyczynia się do regulacji obiegu krwi, a jednocześnie do wzmocnienia naczyń krwionośnych. Profilaktycznie wiosną i jesienią zaleca się przeprowadzenie w gabinecie serii zabiegów pH Formula, infuzji tlenowej, mezoterapii bezigłowej lub jonoforezy z aktywną witaminą C lub wyciągiem z ruty a następnie serię zabiegów laserowych aby wspomóc oraz przygotować skórę do zimy lub lata.

Odpowiednio dobrane zabiegi, kosmetyki oraz zioła działają na skórę wielokierunkowo. Likwidują nie tylko problem naczyniowy, lecz także zapewniają ochronę przed wolnymi rodnikami, nawilżają, nawadniają, odżywiają, wzmacniają, łagodzą przesuszenie i łuszczenie się naskórka oraz redukują nieprzyjemne uczucie pieczenia i ściągnięcia. Przygotowują skórę do przetrwania zimy lub lata.

Uwaga: często skóra w dramatyczny sposób próbuje się bronić przed złą pielęgnacją domową oraz niedostateczną ochroną przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi wyrzucając na powierzchnię skóry w nadmiernej ilości tłuszcz!

Klienci sięgają wtedy po kosmetyki do cery mieszanej przyśpieszając w ten sposób rozwój choroby czyli doprowadzają do rozwoju trądziku różowatego!

PIĘKNO

NIE POTRZEBUJE SKALPELA