MENU
Jesteś tutaj: Problemy skórne Skóra po ciąży/po odchudzaniu

Skóra po ciąży/po odchudzaniu

W czasie ciąży dochodzi do rozluźnienia tkanki łącznej, żeby mogło dojść do powiększenia obwodu brzucha oraz aby w trakcie porodu doszło do rozluźnienia kości i tkanek miękkich miednicy. Macierzyństwo to również wyzwanie dla kobiecych piersi. Im kobieta dojrzalsza tym jej skóra jest mniej sprężysta, a tkanki słabiej się obkurczają, jest to spowodowane zmianami w strukturze kolagenu. Po zakończeniu karmienia dziecka piersi bardzo często opadają, tracą swój młodzieńczy kształt i jędrność.

Większość ludzi może borykać się z problemem luźnej skóry po zbyt szybkim zrzuceniu nadmiernych kilogramów. Nie nadąża ona z obkurczeniem się, czego efektem jest nadmierna, zwisająca skóra na całym ciele. Ze względu na to, że z wiekiem skóra traci elastyczność nie ma szans na to, by się sama obkurczyła. Ćwiczenia, dieta czy tym bardziej kosmetyki nie są w stanie zniwelować niechcianych zmian. Wydawałoby się, że jedynym wyjściem jest operacja plastyczna. Jednak, gdy nie mamy jeszcze do czynienia z tzw. „fartuchem” możemy działać mniej inwazyjnie, a z ratunkiem przychodzą zabiegi w naszym gabinecie.

Zrzucenie zbędnych kilogramów w okolicy brzucha, bioder czy ud, mało elastyczna skóra i rozstępy to już nie problem!

Przy zwiększonej wadze ciała bardzo często dochodzi do nadmiernego rozciągnięcia kolagenu, który z trudem wraca do swojej pierwotnej formy co daje efekt obwisłej skóry. Dzięki takiej aparaturze jak BIORAD RF jesteśmy w stanie bardzo silnie stymulować obkurczenie, a także produkcję nowych włókien kolagenowych w skórze.

A co z nadmiarem tkanki tłuszczowej opornej na dietę czy ćwiczenia? ENDERMOLOGIA® jest odpowiedzią. To w 100% naturalny, przyjemny masaż mechaniczny, który ma na celu dotrzeć do głębokich warstw tkanki tłuszczowej, gdzie zachodzi proces lipolizy aby „zmusić” organizm do powtórnego metabolizmu. W efekcie pozbywamy się zbędnego tłuszczu i modelujemy sylwetkę jednocześnie ujędrniając i zagęszczając skórę. Terapię rewelacyjnie wspomaga LIPOLIZA INIEKCYJNA, która oprócz przyśpieszenia procesów przemiany tłuszczów w tkance podskórnej, redukcji cellulitu, wzmacnia delikatną skórę dotkniętą rozstępami.

Dzisiejsza kosmetologia estetyczna daje nam wiele możliwości, dzięki którym jesteśmy w stanie odzyskać figurę sprzed okresu ciąży i to bez użycia skalpela! Dla każdego dobieramy indywidualną terapię zależnie od problemu, który chcemy zwalczyć. Możemy działać wielokierunkowo nawet na skomplikowane zmiany skórne.

PIĘKNO

NIE POTRZEBUJE SKALPELA