MENU
Jesteś tutaj: Problemy skórne Usuwanie przebarwień

Usuwanie przebarwień

PRZEBARWIENIA – to zaburzenia barwnikowe powstające na skutek nadprodukcji melaniny w skórze lub nierównomiernego jej rozłożenia.

Zmiany pojawiają się w postaci mniejszych bądź bardziej rozległych brązowych plam na twarzy, szyi, dekolcie, rękach i plecach. Zmiany te ulegają nasileniu pod wpływem ekspozycji na promieniowanie UV. Pod względem histologicznym przebarwienia można podzielić na trzy grupy:

 • naskórkowe
 • skóry właściwej
 • mieszane

W przypadku pierwszej grupy zazwyczaj głębszy peeling i kremy rozjaśniające przynoszą dobre efekty. W drugiej i trzeciej grupie przebarwień najlepsze efekty uzyskuje się w przypadku terapii skojarzeniowej polegającej na łączeniu różnych metod np. zabiegów laserowych i zabiegów z zastosowaniem peelingów chemicznych. Terapię laserową wykorzystuje się szczególnie w przypadku zmian barwnikowych umiejscowionych w skórze właściwej, ponieważ ten typ zmian jest najbardziej oporny na metody stosowane zewnętrznie.

Zalety zabiegu:

Do likwidacji przebarwień wykorzystujemy laser Alma Harmony Pro DYE-VL, jest to innowacyjna technologia bez ryzyka powikłań.

Inteligentne urządzenie samo rozpoznaje ilość nagromadzonej melaniny w naskórku i samodzielnie dobiera wiązki światła. Przepływ energii odbywa się selektywnie – wyłącznie do zmienionych komórek, dzięki czemu zdrowe komórki pozostają nienaruszone.

Alma Harmony jest urządzeniem nie mającym konkurentów na rynku urządzeń laserowych stosowanych w kosmetologii estetycznej.

Można również zastosować urządzenie IPL +RF

Zastosowanie:

 • AR: trądzik pospolity, przebarwienia skórne – głowica AR służy do leczenia trądziku włącznie z trądzikiem młodzieńczym, lub ropowiczym. Podłożem każdego trądziku jest infekcja oraz zablokowanie i przerost worków łojowych. Głowica ma właściwości osuszające, gojące a także antyseptyczne. Usuwania przebarwień w tej opcji można korzystać do leczenia niektórych rodzajów plam, takich jak przebarwienia pojawiające się z wiekiem, piegi słoneczne. Możliwe jest także leczenie plam barwnikowych twarzy spowodowanych promieniowaniem UV.
 • piegi – brunatno brązowe plamki występujące w okolicach eksponowanych na promieniowanie UV (twarz, szyja, dekolt, ręce, ramiona, plecy), pojawiają się w dzieciństwie i dotyczą fototypów I i II; są wskazaniami do stosowania wysokiej ochrony przeciwsłonecznej SPF 50 filtry mineralne.
 • ostuda – czyli melasma, nabyte przebarwienie skóry związane ze wzmożonym wytwarzaniem melaniny. Jest to najczęstsza postać hiperpigmentacji twarzy, plamy koloru jasno lub ciemnobrązowego, wpadające w odcienie szarości; występują najczęściej w okolicach silnie eksponowanych na promieniowanie UV (czoło, nos, nad górną wargą, policzki); przebarwienia zazwyczaj występują symetrycznie, bardzo często u kobiet w ciąży lub stosujących antykoncepcje
 • plamy soczewicowate (starcze) – niewielkie, wyróżniające się plamy koloru ciemnobrązowego, nie związane z działaniem słońca, mylone z piegami, są od nich ciemniejsze i nie bledną wraz ze zmianą pory roku
 • przebarwienia pozapalne, potrądzikowe – wzrost poziomu barwnika w skórze w konsekwencji urazów lub różnych schorzeń
 • plamy po słoneczne – od koloru żółtego do ciemnobrązowego o nieregularnym kształcie, ale dobrze widoczne

Efekty zabiegu:
Bezpośrednio po zabiegu zmiany barwnikowe wyraźnie ciemnieją (kolor gorzkiej czekolady) oraz może dojść do powstania strupka co wskazuje na początkowy rozpad melaniny w skórze. Po odpowiednio dobranej serii zabiegów przebarwienia znikają całkowicie.

Zabiegi z zastosowaniem kwasów chemicznych np – kwas cytrynowy, – cytrynowo-kojowy świetnie wpływają na redukcję przebarwień oraz wyrównanie kolorytu oraz po przez blokowanie aktywności tyrozyny enzymu odpowiedzialnego za powstawanie przebarwień chronimy skórę przed tworzeniem się nowych przebarwień.

Wskazania do zabiegu:

 • usuwanie plam barwnikowych twarzy
 • piegi – brunatno brązowe plamki występujące w okolicach eksponowanych na promieniowanie UV
 • ostuda – czyli melasma najczęstsza postać hiperpigmentacji twarzy
 • przebarwienia starcze
 • przebarwienia pozapalne, potrądzikowe
 • plamy po słoneczne

Przeciwwskazania do zabiegu:

PIĘKNO

NIE POTRZEBUJE SKALPELA