MENU
Jesteś tutaj: Strefa męska

Strefa męska

Strefa męska

STREFA MĘSKA – nowoczesny mężczyzna to zadbany mężczyzna. W obecnych czasach zdrowa skóra twarzy i ciała, czyste i błyszczące włosy, zadbane dłonie i stopy to norma. Wielu panów walczy z oznakami starzenia się skóry oraz dąży do uzyskania świetnej sylwetki. W naszym  salonie kosmetologii estetycznej, każdy zabieg dobrze jest przemyślany i dobrany pod kątem działania i skuteczności  wobec problemów z jakimi zmagają i zgłaszają się nasi Klienci. Dlatego też każdy zabieg zalecany i przeznaczony dla obu płci. 

Bezpowrotnie minęły czasy, gdy męska pielęgnacja ograniczała się jedynie do podstawowej higieny i golenia, a zmarszczki na twarzy dodawały uroku i były oznaką dojrzałości. Współcześni mężczyźni zdają sobie sprawę ze znaczenia pielęgnacji skóry i ciała. Zadbany i zdrowy wygląd, stał się wymogiem cywilizacji, a ładnie wyglądająca skóra to niezbędny element wizerunku nowoczesnego mężczyzny.

Skóra męska

Męska skóra jest około 25 % grubsza od kobiecej, zawiera więcej włókien kolagenowych, które sprawiają, że jest ona bardziej elastyczna i jędrna.Wszystkie te cechy powodują, że na męskiej twarzy później pojawiają się oznaki starzenia. Niestety, gdy rozpocznie się już ten proces, zmarszczki stają się wyraźnymi i głębokimi bruzdami.

Skóra męska wydziela więcej potu i sebum, dzięki któremu jest bardziej odporna na czynniki zewnętrzne, jednak nadmiar sebum może powodować skłonności do zapychania porów skórnych, łojotoku, trądziku czy wyprysków. Jest ona z reguły bardziej zanieczyszczona od kobiecej.

Podrażnienia i ciągłe usuwanie warstwy rogowej skóry w trakcie golenia, bardzo niszczy płaszcz hydro-lipidowy, który stanowi naturalną barierę ochronną skóry. Objawy te nasilają jeszcze:

czynniki atmosferyczne:

 • mróz
 • wiatr
 • silny wpływ promieniowania UV

czynniki zewnętrzne i zewnętrzne:

 • klimatyzowane pomieszczenia
 • zła dieta
 • palenie tytoniu
 • wszelkiego rodzaju używki czyli alkohol, kawa
 • odżywki stosowane i polecane przez siłownie

Pielęgnacja tak specyficznej skóry wymaga zastosowania kosmetyków stworzonych w oparciu o oryginalne receptury, na bazie aktywnych składników.

Twarz i ciało

Czasy się zmieniają, a wraz z nimi stereotypy o „wizerunku typowego mężczyzny”. Już nie zmarszczki dodają uroku, a skóra utrzymana w dobrej kondycji – bez bruzd i zwiotczeń. W świecie mężczyzn, niekoniecznie trzeba podejmować walkę ze zmarszczkami jako oznaką starzenia, ale jako utrzymanie zdrowia i prawdziwej męskiej  atrakcyjności. Odpowiednio dobrane zabiegi znacznie poprawiają jakość skóry, przywracając jej naturalny wygląd, gęstość i elastyczność. Do wyboru mamy cała gamę innowacyjnych nowoczesnych technologii z zakresu

 • kosmetologii estetycznej
 • laseroterapii
 • endermologii
 • kosmetologii
 • kosmetyki

Wypadające włosy – łysienie

Mezoterapia igłowa stanowi rewelacyjne rozwiązanie dla osób borykających się z problemem rzadkich lub nadmiernie wypadających włosów. Wprowadzany pod skórę koktajl bogaty jest w aktywne składniki odżywcze. W efekcie dochodzi do wzmocnienia struktury włosów, odżywienie mieszków włosowych oraz brodawki włosa. Usprawnienia mikro-krążenia, zwiększa odporność na szkodliwe czynniki. Przywracana jest witalności włosów, prawidłowe odżywienie oraz regeneracja cebulek włosowych. Zabieg ten  doskonale uzupełnia terapia infuzją tlenową. Wytwarzany podczas zabiegu hiperbaryczny tlen przyspiesza zaopatrzenie skóry w czynniki aktywne, wspomaga natlenienie w tkance skórnej. W efekcie silne przeciwdziała łojotokowi i wypadaniu włosów oraz zamyka łuski włosów.

Zbędne owłosienie

Depilacja niektórych partii ciała staje się uciążliwa ze względu na nieestetycznie wyglądające odrastające włosy, którym często towarzyszy zapalenie około-mieszkowe, czyli krostki ropne. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem są zabiegi laserowe światowej klasy laserem bardzo skutecznym oraz bardzo dokładnym Light Sheer XC.

Ważne jest zrozumienie cyklu wzrostu włosa, w którym brodawka włosa może zostać zniszczona tylko w fazie anagenu czyli wzrostu. Zatem każdy zabieg powinien wyeliminować ten procent włosów, które aktualnie rosną. Ponieważ proces ten odbywa się cyklicznie, do osiągnięcia satysfakcjonujących wyników konieczne jest przeprowadzenie kilku zabiegów ok 6-ciu.

Modelowanie sylwetki

Mężczyzna aktywny, którego dieta jest dobrze zbilansowana, ale który wciąż ma problem z nadmiarem tłuszczu w niektórych obszarach lub jeśli właśnie stracił na wadze i chce odzyskać jędrność i elastyczność skóry nie musi już borykać się z tym problemem. Dzięki nowoczesnym procedurom zabiegowym jesteśmy w stanie w niedługim czasie uzyskać wymarzoną sylwetkę. Do wyboru mamy wiele możliwości od terapii skojarzonych po mono-terapie.

Problemy skórne

Cera naczynkowa stała się najczęstszym problemem skórnym spotykanym w gabinecie kosmetycznym. Czynnikiem usposabiającym do rumienia i pękających naczynek przeważnie jest nieodpowiednia pielęgnacja oraz brak ochrony skóry przed czynnikami zewnętrznymi. Staramy się dobierać odpowiednią terapię gabinetową oraz uświadamiamy jak dbać o naczynka w zaciszu własnego domu.

Trądzik pospolity nie zawsze odchodzi z wiekiem młodzieńczym. Dzięki mnogości innowacyjnych zabiegów oraz urządzeń jesteśmy w stanie złagodzić jego skutki i pozbyć się niechcianych zmian na zawsze.

Usuwamy miany skórne typu:

 • brodawki
 • włókniaki
 • prosaki
 • żółtaki
 • małe kaszaki
 • teleangiektazje
 • rumień
 • rozszerzone naczynka krwionośne

Usunięcie zmian skórnych trwa dosłownie chwilę, a znacznie poprawia nasz wygląd i podnosi samoocenę.

PIĘKNO

NIE POTRZEBUJE SKALPELA