MENU
Jesteś tutaj: Problemy skórne

Problemy skórne

Pielęgnacja skóry latem

Pielęgnacja skóry latem

Wakacje, słońce, plaża… na to właśnie czekamy cały rok! Jednak lato nie jest najlepszą z pór roku dla naszej skóry – wręcz przeciwnie. Co prawda słońce wpływa na wzrost syntezy witaminy D

Profilaktyka starzenia się skóry

Profilaktyka starzenia się skóry

Skóra, według koncepcji dermoendokrynologicznej jest narządem wydzielania wewnętrznego. Hormony mogą być w skórze metabolizowane, aktywowane, neutralizowane, a także wydzielane. W okresie menopauzy gwałtowny spadek stężenia hormonów kobiecych czyli estrogenów i progesteronu, wiąże się z zauważalnym pogorszeniem stanu skóry i nasileniem cech starzenia się.

Terapia cery naczynkowej

Terapia cery naczynkowej

Skórę naczyniową przy pielęgnacji należy traktować jako nadzwyczaj wrażliwą. Bardzo często reaguje ona długotrwałym rumieniem, czasem opuchlizną, pieczeniem i swędzeniem.

Terapia cery problematycznej

Terapia cery problematycznej

Cera problematyczna – jest sygnałem, że ze skórą dzieje się coś niedobrego i nadeszła pora, by podjąć określone działania – począwszy od właściwej pielęgnacji, poprzez eliminację zagrożeń, aż po skorzystanie z pomocy specjalisty kosmetologa.

Usuwanie przebarwień

Usuwanie przebarwień

PRZEBARWIENIA – to zaburzenia barwnikowe powstające na skutek nadprodukcji melaniny w skórze lub nierównomiernego jej rozłożenia.

Cera sucha – odwodniona

Cera sucha – odwodniona

Skóra sucha – odwodniona charakteryzuje się zmniejszonym wytwarzaniem łoju, czyli zaburzoną równowagą tłuszczową, wysychaniem warstwy rogowej i zaburzeniem wiązania wody w głębszych jej warstwach.

Oczyszczanie skóry

Oczyszczanie skóry

Oczyszczanie skóry – w naszym gabinecie wykorzystując swoje obserwacje i doświadczenie w pracy z Klientem na różnego typu skórach

zmarszczki

zmarszczki

Zmarszczki – powstają niezależnie od rodzaju cery. Skuteczność kosmetyków o działaniu przeciwzmarszczkowym zależy od rodzaju zmarszczek i od czasu, który upłynął od ich postania. 

Terapia blizny

Terapia blizny

Blizna – to problem nie tylko estetyczny. Tworzenie blizny jest częścią normalnego procesu gojenia się rany, w którym uszkodzona została skóra właściwa

Następna strona

PIĘKNO

NIE POTRZEBUJE SKALPELA