MENU
Jesteś tutaj: Problemy skórne Pielęgnacja kobiet w ciąży

Pielęgnacja kobiet w ciąży

Ciąża to szczególny czas w życiu kobiety.Oczekiwanie na narodziny dziecka oraz przygotowania związane z pojawieniem się na świecie nowego członka rodziny, to bardzo radosne chwile. Jednak ciąża, to też czas, w którym w organizmie kobiety zachodzą rewolucyjne zmiany, głównie hormonalne. Ciało kobiety bardzo się zmienia: rośnie brzuszek, ale też powiększają się piersi, pojawiają się przebarwienia, uwidaczniają się popękane naczynka, dochodzi opuchlizna, zwłaszcza nóg i rąk oraz ogólne złe samopoczucie, huśtawki nastrojów, a wszystko to może być powodem dezorientacji przyszłej mamy. W początkowym okresie ciąży także i skóra może się zachowywać w sposób dwojaki i skrajnie różny: nadmiernie wydziela sebum, czemu towarzyszy pojawienie się krost czy ropnych zmian lub przesusza się, co skutkuje rogowaceniem naskórka, pieczeniem i „ściąganiem” cery.

Kobieta w ciąży jest szczególnym Klientem gabinetu kosmetologicznego, także ze względu na to, że wielu zabiegów, które najlepiej rozwiązywałyby jej problemy nie można zastosować. Istnieje jednak alternatywna metoda w postaci infuzji tlenowej, jej skuteczność bezdyskusyjna a największą zaletą jest fakt, iż jest bezpieczna dla przyszłej mamy i Jej dziecka.

Infuzje tlenową stosować można: w przypadku nadmiernego przesuszenia cery jak również w przypadku nadmiernego tłuszczenia się. W obu tych przypadkach niezbędne są zabiegi intensywnie natleniające, nawilżające , regenerujące i odżywcze które należy powtórzyć kilka razy w zależności od osobniczych potrzeb skóry aby utrwalić efekty i zabezpieczyć skórę na dłużej.

Proponowany i bezpieczny zabieg w czasie ciąży zabieg na twarz w postaci infuzji tlenowej wykonuje się na specjalnym nawilżającym lub silnie odżywczym serum na bazie kwasu hialuronowego lub peptydów. 

Taki zabieg można wzbogacić maską kremową wprowadzoną w skórę delikatnym masażem który oprócz relaksu zapewni lepszą trofikę skóry, oraz bezpieczne odświeżenie cery przyszłej mamy.

Najbardziej przerażająca dla przyszłych mam jest perspektywa powstawania rozstępów. Pojawiają się od 3 miesiąca ciąży, chociaż czasem są widoczne dopiero II trymestrze. Te niewielkie, różowe lub czerwone lekko wcięte pasemka pojawiają się niemal u wszystkich ciężarnych na pośladkach, udach, piersiach lub brzuchu. Rozstępy spowodowane są nagłym i zbyt szybkim rozciąganiem się skóry. Aby im zapobiec, należy zadbać o odpowiednie nawilżenie i elastyczność skóry – pomogą w tym specjalne kremy, balsamy przeciw rozstępom jak również cyklicznie stosowane masaże lub drenaże. Zaleca się przygotowanie ciała do ciąży, dlatego zabiegi endermologii proponujemy również Klientkom, które dopiero planują zajście w ciążę.

Opuchnięte kostki, stopy i dłonie to typowa przypadłość zwłaszcza w III trymestrze, gdy organizm kobiety zatrzymuje wodę. W tym czasie nie można zapomnieć o piciu ok 2 litrów niegazowanej wody. Zalecany jest też odpoczynek z nogami w górze, zwłaszcza w gorące letnie dni. Jeśli obrzęki stają się dokuczliwe, można skorzystać z pomocy specjalisty i wykonać przyjemny i delikatny drenaż limfatyczny. Ma on na celu odprowadzenie nagromadzonej wody, usunięciu bolesnego obrzęku jak i przyniesienie ulgi. Wskazane są także masaże pleców, aby odciążyć i zrelaksować napięte mięśnie.

W gabinecie proponujemy specjalnie opracowane dla kobiet w ciąży programy endermologii, które świetnie radzą sobie z tego typu przypadłościami zapewniając ulgę i relaks.

Na skutek działania hormonów ciążowych dość często u przyszłych mam pojawiają się na twarzy, brzuchu, ale także na rękach, ramionach, tułowiu przebarwienia skórne. Częściej uwidaczniają się u tych pań, które już mają znamiona, piegi i pieprzyki. Ciemna pionowa linia na brzuchu, tzw. linea negra (kresa czarna) wkrótce po ciąży zblednie, a potem stanie się niewidzialna. Podobnie jest z delikatnymi naczynkami krwionośnymi – często pękają tworząc na twarzy stały rumień. W obu przypadkach muszą być stosowane kremy z filtrem lub kremy zimowe z filtrem mineralnym spf 50+ Jeśli jednak trwały rumień lub przebarwienia wystąpią, najlepsze efekty przynoszą zabiegi laserowe oraz zabiegi na bazie kwasów całorocznych. Z terapią należy jednak poczekać 6 miesięcy od porodu. Tyle czasu potrzebuje organizm na ustabilizowanie gospodarki hormonalnej. Ciąża to wyjątkowy czas dla kobiety, w którym także chcemy wyglądać na zadbane i zrelaksowane. Oddając się w ręce specjalistów PERFECT – BODY zapewniasz bezpieczeństwo swojemu dziecku i chwilę relaksu dla siebie.

PIĘKNO

NIE POTRZEBUJE SKALPELA