MENU
Jesteś tutaj: Problemy skórne

Problemy skórne

Terapia cery problematycznej

Terapia cery problematycznej

Cera problematyczna – jest sygnałem, że ze skórą dzieje się coś niedobrego i nadeszła pora, by podjąć określone działania – począwszy od właściwej pielęgnacji, poprzez eliminację zagrożeń, aż po skorzystanie z pomocy specjalisty kosmetologa.

cera tłusta

cera tłusta

Charakterystyka cery tłustej – skóra na powierzchni jest nadmiernie błyszcząca, ma kolor szarożółty, zazwyczaj jest dość gruba. Widoczne są na niej ujścia gruczołów łojowych w postaci rozszerzonych porów skórnych z zaskórnikami. Jest słabo ukrwiona, a łój czyli wydzielina gruczołów łojowych wydzielany jest w nadmiernej ilości.

Terapia trądziku różowatego

Terapia trądziku różowatego

Trądzik różowaty – charakteryzują wykwity rumieniowe oraz wykwity grudkowo – krostkowe. Często występujące na podłożu silnego odwodnienia, łojotoku i zaburzeń naczynioworuchowych.

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny – to jedna z metod leczenia fizykalnego polegająca na zastosowaniu odpowiednich ruchów, pozwalających na usprawnienie krążenia limfy, przeciwdziała powstawaniu chorób wywołanych zastojem limfy

Lipodystrofia – cellulit

Lipodystrofia – cellulit

Lipodystrofia – to choroba tkanki podskórnej, spowodowana zachwianiem proporcji między tkanką łączną a tłuszczową, czyli zmiany w tkance podskórnej polegające na nierównomiernym rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej.

Badanie skóry

Badanie skóry

Badanie skóry – ocenia wygląd zewnętrzny naszej skóry, który uwarunkowany jest wieloma czynnikami. Dzięki ocenie stanu zdrowia skóry wykonanej przez kosmetologa, przeprowadzenie profesjonalnego wywiadu odnośnie naszego zdrowia i naszych nawyków

Rogowacenie okołomieszkowe

Rogowacenie okołomieszkowe

Rogowacenie okołomieszkowe – defekt kosmetyczny spowodowany nieprawidłowym rogowaceniem naskórka. Skóra pokryta zmianami jest sucha i szorstka, objawowo porównywalna z “gęsią skórką”.

Psychodermatologia

Psychodermatologia

Psychodermatozy – czyli problemy skórne na tle psychicznym.

Wiele chorób skóry ma podłoże psychiczne lub nasila się pod wpływem stresu. Często bywa też odwrotnie – choroby skóry nasilają problemy natury psychicznej. Na pomoc osobom z takimi problemami zdrowotnymi przychodzi psychodermatologia.

Trądzik pospolity

Trądzik pospolity

Trądzik pospolity – jest jedną z najczęściej występujących chorób skóry. Dotyka ludzi w każdym wieku, najczęściej młodzież w okresie dojrzewania

Następna strona

PIĘKNO

NIE POTRZEBUJE SKALPELA