MENU
Jesteś tutaj: Endermologia Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny jest znacznie bardziej delikatny niż masaż klasyczny. Jego celem jest zmniejszenie, a potem całkowite zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego (związanego ze stresem), tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia i odprężenia. Z tego powodu ruchy wykonywane przez masażystę są spokojne, powolne, rytmiczne, łagodne a ich zadaniem jest uspokoić duszę i ciało.
W trakcie masażu stosowane są techniki relaksujące takie jak: powierzchowne głaskanie, rozcieranie i ugniatanie. Każdy ruch wykonywany przez terapeutę jest płynny, miarowy i wykonywany w odpowiednim tempie, co sprzyja odprężeniu i zrelaksowaniu.

Masaż relaksacyjny pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem oddziałuje na układ nerwowy – równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością. Umiejętność relaksowania się jest bardzo cenna, szczególnie dzisiaj, kiedy 90% ludzi szuka pomocy u lekarzy z powodu dolegliwości związanych ze stresem, takich jak: bóle pleców, szyi, głowy, przemęczenie oczu, słaba zdolność koncentracji, depresja, nadpobudliwość, irytacja, wysokie ciśnienie krwi, wyczerpanie itd. Masaż to sposób na zrelaksowanie się i rozluźnienie, przynosi ulgę przy bólach ciała i uczuciu spięcia. Poprawia również stan zdrowia, gdyż działa leczniczo na nasze ciało.

PIĘKNO

NIE POTRZEBUJE SKALPELA