MENU
Jesteś tutaj: Zabiegi Kosmetologia estetyczna Trychologiczna terapia łysienia

Trychologiczna terapia łysienia

KONSULTACJA TRYCHOLOGICZNA  z mgr. Kosmetologii ze specjalizacją trychologiczną – po wcześniejszym umówieniu terminu.

Zadaniem trychologa jest – dokładna analiza stanu skóry głowy, cebulek włosów, schorzeń związanych ze skórą głowy (jak np. łupież, łojotokowe zapalenie skóry głowy, łuszczyca, itp.), ustalenie przyczyn wypadających włosów oraz dobranie odpowiedniego, indywidualnego, sposobu terapii.

Terapia trychologiczna – polecana jest osobą borykającym się z problemem wypadania włosów oraz łysieniem, a także jako profilaktyka tych dolegliwości. Wskazaniem do terapii skóry głowy jest zahamowanie wypadania włosów na skutek mało zróżnicowanej i ubogiej diety, hormonów czy stresu, a także stymulacja wzrostu nowych włosów.

Nadmierne wypadanie włosów dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. To, że włosy w ogóle wypadają jest całkowicie normalne, ponieważ ich 10 % jest w fazie nieaktywnej, a 90 % ciągle rośnie. Po upływie dwóch do czterech miesięcy włosy, które „odpoczywały” wypadają, żeby zrobić miejsce nowym. Człowiek traci przeciętnie do 100 włosów dziennie i jest to normą. Problem zaczyna się wtedy, gdy zauważasz ich nadmierne wypadanie. Skóra, paznokcie i włosy są wskaźnikami stanu naszego zdrowia i jako jedne z pierwszych dają nam znać o ewentualnych zaburzeniach. Jeżeli zauważysz, że tracisz więcej włosów niż zwykle, nie zwlekaj i udaj się do specjalisty.

Czynniki, które mogą wpłynąć na nadmierne wypadanie włosów:

Choroby, infekcje lub poważna operacja – w przeciągu ostatnich 3 lub 4 miesięcy wzmagają wypadanie włosów, ale jest to stan przejściowy. Grypa, wysoka gorączka czy infekcje skóry głowy takie jak grzybica, można łatwo wyleczyć i tym sposobem powstrzymać gubienie włosów. Wypadanie może być również wczesną oznaką poważnych chorób takich jak toczeń, cukrzyca lub problemy hormonalne np. z tarczycą.
Zatrucie metalami ciężkimi – włosy mogą pochłaniać ze środowiska zewnętrznego ołów, selen lub arsen. Jest to sytuacja niebezpieczna i należy bezzwłocznie zgłosić się do profesjonalnego trychologa, ponieważ tego typu zatrucie może prowadzić do łysienia rozlanego, a przede wszystkim do poważnych konsekwencji zdrowotnych.
Niektóre leki nie sprzyjają włosom – odstawienie leków rozrzedzających krew, leków używanych w chemioterapii, tabletek antykoncepcyjnych lub antydepresantów.
Z wiekiem zaczynamy tracić większą liczbę włosów, po 40 roku życia pozostaje nam jedynie połowa mieszków włosowych, które człowiek posiada zaraz po urodzeniu.
Zaburzenia hormonalne – zaburzenia proporcji między hormonami żeńskimi i męskimi. W tym przypadku niezbędna będzie wizyta u specjalisty i ustabilizowanie pracy hormonów. Wiele kobiet zauważa wypadanie włosów tuż po urodzeniu dziecka. W czasie ciąży niektóre hormony powodują, iż włosy „nieaktywne” nie wypadają. Kiedy hormony wracają do poziomu sprzed ciąży, włosy powracają do swojego naturalnego cyklu, czyli znowu zaczynają wypadać, ale również organizm pozbywa się tych „starych” ze zwiększoną siłą. Menopauza to też okres hormonalnych zawirowań, a co za tym idzie, zwiększonego wypadania włosów.
Dziedziczne wypadanie włosów – zwykle jest przypadłością mężczyzn, co nie oznacza, że nie dotyka kobiet. Skłonność do wypadania włosów można odziedziczyć zarówno po matce jak i po ojcu.
Stres powoduje zaburzenia hormonalne, a w konsekwencji wypadanie włosów. Kontroluj poziom stresu i zadbaj o siebie, a w razie potrzeby udaj się do specjalisty.
Złe nawyki żywieniowe – najczęściej spotykany problem to brak żelaza, dlatego też włosy kobiet cierpiących na anemię lub zmagających się z obfitymi krwawieniami menstruacyjnymi są rzadkie i cienkie. Zadbaj o swoją dietę wzbogacając ją o potrzebne włosom składniki, np. suplementy w postaci tabletek, które wzmocnią włosy i paznokcie.
Zbyt agresywne środki do włosów – w postaci farb, rozjaśniaczy, lakierów czy wysuszających szamponów, plastikowe grzebienie z ostrymi ząbkami, twarde szczotki, zbyt uciskające gumki i spinki oraz za mocne wycieranie mokrych włosów ręcznikiem prowadzą do mechanicznych uszkodzeń włosa, a co za tym idzie do wypadania.
Nikotyna – niszczy mieszki włosowe oraz prowadzi do destrukcji naczyń krwionośnych połączonych z korzeniem włosa. W ten sam sposób niszczy hormony odpowiedzialne za wzrost włosów.

Terapia peptydowa DR.CYJ Hair Filler to nowoczesny sposób na wypadanie włosów oraz ich zagęszczenie. Polecany zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Wysoka skuteczność zabiegu wiąże się z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań: rewolucyjnej formuły 7 peptydów i kwasu hialuronowego oraz specjalnie opracowanej, opatentowanej technologii Sustained Release Technology. DR.CYJ Hair Filler daje widoczne rezultaty już po pierwszym zabiegu. Docenili go lekarze dermatolodzy, przyznając dwukrotnie nagrodę “Perła Dermatologii Estetycznej 2017” oraz “Perła Dermatologii Estetycznej 2019”

TYLKO 4 SESJE CO 2 TYGODNIE! 

Pierwszy na świecie preparat do peptydowej terapii nadmiernej utraty włosów.

DR.CYJ Hair Filler:

  • powstrzymuje wypadanie włosów
  • skuteczny w walce z alopecją
  • przyspiesza odrost włosów
  • pogrubia i zagęszcza włosy
  • pobudza krążenie i poprawia ukrwienie skóry głowy
  • rewitalizuje mieszki włosowe
  • pielęgnuje skórę głowy
  • wzmacnia włosy przed i po przeszczepie.

Dr.Cyj Hair Filler to innowacyjny produkt, skuteczny w walce z wypadaniem włosów. Prace na tym preparatem trwały ponad 10 lat – ich zwieńczeniem jest nowa opatentowana formuła 7 rewolucyjnych peptydów i kwasu hialuronowego. Innowacyjność DR.CYJ Hair Filler to nie tylko sam jego skład, ale również nowa opatentowana przez Caregen technologia PRZEDŁUŻONEGO UWALNIANIA SUBSTANCJI AKTYWNYCH – „Sustained Release Technology” – działa jeszcze 14 dni po aplikacji. To zupełny przełom jeśli chodzi o sposób dostarczania substancji aktywnych – minimalna dawka skoncentrowanego preparatu jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze, powodując powolne, długotrwałe uwalnianie się i penetrację składników aktywnych.

Korzyści ze stosowanie Hair Fillera to: Optymalna ilość skoncentrowanego produktu (1ml) z opatentowaną technologią przedłużonego uwalniania składników aktywnych. Bardzo dogodna forma strzykawki gotowej do użycia. Miękka formuła – łatwa w podawaniu. Minimalna bolesność zabiegu. Krótki czas zabiegu – wysoko stężony preparat peptydowy.

Składniki aktywne:

  • Kwas hialuronowy (0,7%),Peptydy biomimetyczne: Dekapeptyd-28, Oligopeptyd-71, Oktapeptyd-2, Dekapeptyd-18, Oligopeptyd-54, Oktapeptyd-11, Dekapeptyd-10.
  • Dekapeptyd-10; Oktapeptyd-11;Oktapeptyd-2 – Pobudzenie angiogenezy w obrębie mieszków włosowych. zahamowanie apoptozy stymulacja wzrostu włosa
  • Dekapeptyd-18; Dekapeptyd-28 – Aktywacja wzrostu włosa poprzez białka Wnt, pobudzenie komórek macierzystych, namnażanie keratynocytów
  • Oligopeptyd-54 Zablokowanie wpływu DHT powodującego łysienie, zatrzymanie wypadania włosów
  • Oligopeptyd-71 Przywrócenie pigmentacji włosów, formowanie nowych włosów

Zalecenia po zabiegu:

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania, jedynie dzień przed zabiegiem i po zabiegu nie wskazane jest picie alkoholu. Zabieg z wykorzystaniem preparatu DR.CYJ Hair Hiller polega na wykonaniu serii wkłuć w skórę głowy w powierzchniowe warstwy skóry właściwej. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, ponieważ w przeciwieństwie do mezoterapii wymaga mniej wkłuć. kosmetolog podaje niewielką ilość preparatu, dzięki czemu nie jest tak odczuwalny dla skóry głowy.

Skutki uboczne:

Skutków ubocznych właściwie nie ma, jedynie bezpośrednio po zabiegu mogą występować niewielkie zgrubienia w miejscu podania preparatu lub też niewielkie swędzenie. Wspomniane niedogodności znikają w przeciągu 1 doby.

Efekty zabiegu:

​Już pierwszy zabieg zatrzymuje wypadanie włosów. Natomiast kolejne zabiegi pobudzają krążenie i rewitalizują mieszki włosowe przyspieszając odrost włosów.

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • kobiety w ciąży i w okresie laktacji
  • dzieci i nieletni poniżej 18 r. życia
  • uczulenie na którykolwiek ze składników
  • zmiany skórne, choroby skóry
  • infekcje lub następstwa zakażeń paciorkowcami
  • przyjmowanie leków immunosupresyjnych
  • terapia sterydowa
  • choroby autoimmunologiczne
  • niewyrównana cukrzyca
  • choroby reumatyczne
  • powtarzające się anginy
  • zapalenie wsierdzia

Cena zabiegu DR. CYJ to ok. 750 zł

Do zabiegu używane są różne preparaty w zróżnicowanych cenach.

PIĘKNO

NIE POTRZEBUJE SKALPELA